Brankář Sedláček opět odzbrojil Spartu Praha

Praha – Triumf s hořkou příchutí. Extraligoví hokejisté Zlína v pátek uspěli na ledě pražské Sparty pošesté z posledních sedmi zápasů, když až v samostatných nájezdech trefil Honejsek bonusový druhý bod. Doslova tříbodový jackpot však měli berani na zlatém podnose, ovšem 17 vteřin před koncem domácí vyrovnali.

28.12.2012 1

SPARTA PRAHA – PSG ZLÍNFoto: ČTK

Berani si však už nyní brousí zuby na nedělní bitvu od 17 hodin proti Jaromíru Jágrovi.

SPARTA PRAHA – PSG ZLÍN 1:2 PO SAM. NÁJEZDECH (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0)

V čase 59:43 vyslal Treile zpoza branky kotouč na Sedláčka, který těsně před ním lehkým pohybem brusle tečoval Sekáč. Rozhodčí situaci konzultoval s kolegou u videa, nakonec byl gól ale uznán.

„Byl bych rád, kdybychom získali bod. Co bude navíc, bylo by jen plus," přiznal před zápasem kouč Zlína Rostislav Vlach obavy, jelikož se mu zcela rozpadla obrana. Leška s Honejskem mu tak mile rádi proměněnými nájezdy v čele s výborným brankářem Sedláčkem udělali radost.

Kvůli zranění přitom nenastoupili obránci Martin Matějíček (rameno) a Oldřich Horák. Scházel i reprezentant do 20 let Patrik Urbanec.

Berani nepředváděli žádné úchvatné ofenzivní manévry, ale pečlivou defenzivu. Sparta byla aktivnější, jistý Sedláček ale sparťanské střelce dokonale uhranul.

Už v sedmé vteřině sám na něj uháněl Ton, ale blafákem si na zlínského mága nepřišel. Další samostatný únik zlikvidoval Hovorkovi. Neklidné spaní připravil Brošovi, který jej ani natřikrát nepřekonal. „Byli jsme jaloví v koncovce. Po prvních dvou třetinách jsme měli vést 3:0 a byl by klid," zoufal si kouč Sparty Josef Jandač.

Půl minuty před koncem druhé třetiny zachytil vyhozený kotouč Linharta zlínský forvard Köhler, který byl v samostatném úniku faulován a z následného trestného střílení svým typickým blafákem překonal Neuvirtha. Vteřinu před druhou sirénou měl na hokejce vyrovnání Ton. Proti však stála zeď jménem Sedláček.

„První dvě třetiny jsme nehráli moc dobře a v zápase nás držel výborný výkon brankáře Sedláčka," pochválil svého svěřence asistent zlínského trenéra Juraj Jurík.

Ve 44. minutě v situaci dva na jednoho předložil Holík kotouč před prázdnou branku Honejskovi, který ale trefil jen tyč. Sparta upadala do křeče, Zlín hrozil brejky, další samostatný únik zahodil Holík. Až přišla kontroverzní situace 17 vteřin před koncem zápasu…

„Před zápasem bychom dva body brali, teď si myslím, že jsme možná bodík ztratili, ale určitě jsme za dva body ze Sparty rádi," liboval si Jurík.

Branky: 60. Sekáč – 40. Köhler z trestného střílení, rozhodující samostatný nájezd Honejsek. Rozhodčí: Hribik, Minář – Charvát, Lhotský. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 5388.

Sparta: Neuvirth – Pilař, Sičák, Milam, Jan Hanzlík, Gřegořek, Philipp, Vallin, Milam – P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát – Hovorka, Broš, Sekáč – S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek – Jánský, Foster, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba.

PSG Zlín: J. Sedláček – Hamrlík, Linhart, Řezníček, Zámorský, Tesařík, Kotvan, Tesařík, Šenkeřík – Balaštík, Leška, Kubiš – Okál, Čajánek, Veselý – Honejsek, Holík, F. Čech – Fořt, Melenovský, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

DALŠÍ VÝSLEDKY – 34. kolo: Chomutov – České Budějovice 5:3 (4. Frolík, 36. Hřebejk, 37. Hruška, 41. Hřebejk, 43. Zálešák – 27. Květoň, 39. Michálek, 58. Kotalík), Pardubice – Litvínov 4:2 (1. Bartek, 12. Vašíček, 16. Semorád, 51. Píša – 44. Hübl, 53. Ručinský), Plzeň – Kometa Brno 3:1 (12. Martin Straka, 18. Vlasák, 24. Pletka – 27. Divíšek), Liberec – HC Slavia Praha 0:1 po sam. nájezdech (Rozhodující sam. nájezd Bednář)