Mládežnický reprezentant a účastník mistrovství světa dvacetiletých, jenž už nakoukl i do áčka národního týmu. Před třemi lety v osmnácti slavil s Libercem mistrovský titul, byl vyhlášen nejlepším nováčkem extraligy. Ve sbírce má už dva prezidentské poháry i extraligové stříbro.

To je stručná vizitka Dominika Lakatoše, nové ofenzivní posily PSG Berani Zlín. Novinu oficiálně vypustily do světa oba kluby po středečním vzájemném zápase na severu Čech. Už po poledni se ale zpráva objevila ještě jako spekulace na Facebookovém fanouškovském profilu Zdeňka Okála.

„Dominik Lakatoš je mladý, důrazný hráč, který byl draftován klubem New York Rangers. Vyznačuje se moderním agresivním stylem hokeje, který zapadá do koncepce a stylu naší hry. Jeho příchodem si slibujeme, že bude přínosem pro produktivitu a zvýší nám konkurenci v útoku,“ uvedl Jiří Šolc, jednatel a sportovní manažer zlínského hokeje.

Jenže rodákovi z Kolína, který pochází z romsko-české rodiny, se občas nechtělo navlékat montérky, trenér Filip Pešán si občas postěžoval na tréninkovou morálku. Už vloni udělal šéf tygří smečky tytyty a poslal Lakatoše na farmu do prvoligových Benátek nad Jizerou. I tam na něj dohlíželi skauti newyorských jezdců.

„Chci, aby o tom, co hokeji dává, přemýšlel,“ vysvětloval vloni Pešán k přesunu do Benátek. Sám Lakatoš mluvil o překážce, kterou je nutné překonat.


Nyní se vše opakuje. Jednadvacetiletý útočník už nebyl dle dohody klubů v nominaci na zápas.

Po něm kouč Pešán oznámil hostování.

„Tohle město miluju. Je tady perfektní organizace a věřím každému, kdo říká, že se odsud těžko odchází,“ vykládal Lakatoš v dubnu 2017 po finálové porážce s brněnskou Kometou, kdy byl ještě horkým přestupovým zbožím.

Poslední zápas za Liberec odehrál Lakatoš před reprezentační pauzou s Třincem, na dvě utkání naskočil i v Benátkách. Nyní se ho klub dočasně vzdal. 

„Rozhodli jsme se uvolnit Dominika na hostování do Zlína, protože do jisté míry ztratil výsostnou roli, kterou si v týmu za poslední tři roky vybudoval. Je to hráč, který by měl hrát v prvních dvou formacích a v přesilových hrách, ale v našem týmu se z těchto pozic aktuálně propadl do méně vytěžovaných útoků. V kombinaci s tím, že chceme dát prostor v sestavě také našim mladíkům, kteří bojují o účast na světovém šampionátu do 20 let, pro Dominika nezbývá v současné chvíli adekvátní místo,“ vysvětlil sportovní ředitel a kouč Liberce Filip Pešán.

Nula v kolonce gólů a čtyři asistence byly pro náročného kouče Pešána málo. První zápas ve žlutomodrém dresu ho čeká v pátek proti Vítkovicím.

Dosud odehrál v extralize za Bílé Tygry během čtyř sezon celkem 183 zápasů, ve kterých zaznamenal 78 kanadských bodů za 37 gólů a 41 nahrávek. Hrál rovněž na farmě v Benátkách nad Jizerou, kde si připsal v první lize 30 utkání s bilancí 10 branek a 21 nahrávek.

Teď v městě hokeje s výrazným odkazem Tomáše Bati, kde pracovitost nebyla nikdy cizím slovem, mají restartovat jednu zadrhnutou kariéru.
Podaří se to?