„Obavy, že se tam nevrátíme, máme, ale dnes s tím už nic neuděláme," utrousil asistent slávistického kouče Růžičky Ondřej Weissmann.

„Ke konci je už každý bod strašně důležitý. Odstupy jsou minimální. I proto jsme viděli opatrné utkání," všiml si zlínský asistent Juraj Jurík, jehož tým v úterý uspěl doma potřetí z posledních čtyř zápasů a celkově popáté z posledních sedmi utkání.

Berani šli do vedení už v 8. minutě, když Čajánek našel mezi kruhy volného Honejska, který skóroval potřetí v řadě. „Byla to první větší šance, ze které jsme bohužel inkasovali," litoval Weissmann.

„Oproti minulému utkání s Pardubicemi jsme měli dobrý pohyb. Na rozdíl od Slavie jsme jednu šanci proměnili," oddechl si Jurík, jehož tým nevyužil 83 vteřin přesilovky pět proti třem. „To byl potřebný impulz," vybavil si trenér Slavie.

Ve 34. minutě se Ondráček bleskurychle orientoval v brankovišti, našel si odražený kotouč a zametl ho za Furcha. Radoval se poprvé od 19. listopadu, když ve 22. kole přispěl k výprasku Chomutova.

Jenže ve 44. minutě po chybě se do úniku dostal Tomica a odčaroval kouzlo Kašíka, který inkasoval po 105 minutách. „Tady Slavia vycítila šanci," všiml si Jurík.

Jenže do té doby byli sešívaní naprosto bezzubí. „Je to složité, když soupeř brání a čeká na brejky. Přibrzdila nás také oslabení a domácí byli šikovnější v koncovce," mrzelo Weissmanna.

Klid na hokejky i na tribuny pak v 52. minutě dodal Holík, jehož nahození propadlo za Furcha. „Špatně zareagoval. Byla to střela doprostřed. Asi to byl laciný gól, ale stane se," bránil svou oporu Weissmann.

Jenže Slavia se opět dotáhla, když nahození Valacha od modré čáry skončilo za Kašíkem. Jenže definitivně rozhodl 49 vteřin před koncem při hře bez brankáře do prázdné klece Čajánek. „Po zásluze jsme zvítězili," liboval si Jurík.

Berany čeká před olympijskou pauzou ještě ve čtvrtek dohrávka od 17 hodin ve Vítkovicích, která může leccos napovědět o šancích Zlína pro přímý postup do čtvrtfinále. Oba soupeře dělí jeden bod, ovšem kromě vzájemného zápasu mají Vítkovice ještě jeden zápas k dobru.