Do branky Beranů se podruhé v letošním ročníku postavil Huf, pro 22letého gólmana se navíc druhý o premiérový start od první minuty v sezoně. Kromě Kašíka stále chyběli beci Ferenc, Suhrada, Novotný i disciplinárně potrestaný kapitán Kubiš. S „C“ nastoupil Köhler.

Domácí do utkání vstoupili sebevědomě, Spartu k ničemu nepouštěli. Naopak se sami dostávali do slibných příležitostí, znovu však ztroskotali na koncovce. Pražané tak trestali, v přesilové hře Zlína udeřil Chlapík. Ve zbytku třetiny měli velké příležitosti Köhler či Sobotka, ani jeden však neuspěl.

Hokejisté Zlína se ve středu připravovali pod vedením nově složeného realizačního týmu.
Podívejte se: Čajánek i Rob. Berany ve středu připravoval nový realizační tým

Hosté zkraje druhého dějství přidali na plynu, krátce po vlastní početní převaze však paradoxně inkasovali, o vyrovnání se postaral Flynn. Radost Beranů trvala jen krátce – ve skrumáži nejlépe zareagoval Sobotka. Domácí měli šance na srovnání, nevyužili však ani 86 vteřin dlouhou přesilovou hru pět na tři.

Ševci ve třetím dějství museli čelit střeleckým pokusům hostů, buď však trefovali Hufa nebo mířili vedle. Po ztrátě kotouče v útočné třetině však potřetí v duelu inkasovali. Sparta si už náskok pohlídala, v poslední minutě navíc počtvrté vstřelila branku. Premiéra Luboše Jenáčka na pozici hlavního trenéra tak skončila bez bodu.

Tipsport ELH, 14. kolo

PSG Berani Zlín – HC Sparta Praha 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 28. O. Flynn (T. Mikúš) – 13. F. Chlapík (D. Kaše), 29. Sobotka (D. Kaše, E. Thorell), 50. Moravčík (E. Thorell, Sobotka). Střely na branku: 18:38

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Trška, Gazda, Talafa, O. Němec (A), Žižka (A), Dluhoš – O. Flynn, Hejcman, T. Mikúš – Okál, Honejsek, Vopelka – Karafiát, A. Zbořil, Fryšara – Köhler, P. Sedláček, R. Veselý.

HC Sparta Praha: Neužil (Salák) – Mikliš, Moravčík, A. Polášek (A), T. Pavelka, Tomáš Dvořák, M. Jandus – Sobotka (C), E. Thorell, D. Kaše – F. Chlapík, Prymula, M. Forman (A) – Buchtele, Zikmund, Z. Doležal – J. Konečný, P. Hašek, T. Jandus

Rozhodčí: Lacina, Šindel – Zíka, Šimánek

Diváci: 3 459