PSG ZLÍN – TŘINEC 1:2 po samostatných nájezdech (0:0, 0:0, 1:1)

Galvasova nevydařená střela se otřela o podajícího Peterka a s pomocí teče zapadla za Vojtka. Berani se 31 vteřin po začátku závěrečné třetiny ujali vedení, ale hlavně zlomili nepříjemné soužení v koncovce. „Doufám, že nám pomůže. Šance si vytvoříme, ale nemáme v posledních zápasech štěstí. Pracujeme na tom a snad se to brzy otočí,“ věří hlavní kouč beranů Rostislav Vlach.

Na Zlínu ale bylo celý zápas vidět, že na zádech tahá těžký balvan. „Není to otázka nácviku. Jde o sebevědomí ve hře je cítit křeč a možná až přílišná snaha. Chtělo by to více klidu a rozvahy. Je to i otázka štěstí, které nyní nemáme,“ myslí si Vlach.

Brankář Třince Vojtek střelám soka dlouho odolával Především ve druhé části se rozhodně nenudil. Těsně vedle tyče v přesilovce pálil Hamrlík, podruhé zcela osamocený trefil jen hruď třineckého gólmana. Ani Holíkovi nebylo souzeno vstřelit gól, když mu v poslední chvíli přeskočil před poloprázdnou brankou kotouč. O častou střelbu se snažil také talentovaný obránce Zámorský. „Snažíme se o jednoduchou koncovku, aby puky útočníci případně doráželi,“ vysvětloval Vlach.

Jenže nic z toho. Ocelářům stačilo pět minut, kdy luxusní Polanského příhry vyrovnal Hrňa. „Bylo to od začátku vyhecované utkání s nasazením, bruslařském tempu a se šancemi na obou stranách,“ poznamenal hlavní kouč Třince Pavel Marek.

V prodloužení měl Třinec obrovskou šanci rozhodnout, ale trestné střílení Polanský po faulu Řezníčka ani nezakončil. Byl na sebe tolik rozzlobený, že o tyč Horčičkovy branky roztřískal svou hokejku. Zlín měl v prodloužení možnost přesilovky čtyři na tři, ale dvě rány Zámorského lapil Vojtek. „A navíc nás zachránila horní tyč. Na nájezdy jsme měli už více štěstí,“ oddechl si Marek.

Zlínu možná nájezdy nevyšly i proto, že kouč Vlach vystřídal rozchytaného Horčičku za studeného Sedláčka, který si neporadil s precizními blafáky McGregora a Orsavy. Na ledě pražské Slavie se mu tento tah vyplatil, na úřadujícího šampióna si už ale nepřišel. „Zvažovali jsme to. Minulý zápas v Třinci jsme na nájezdy prohráli a zkusili jsme změnit taktiku. Ani se Sedlem to bohužel nevyšlo. Luboš Horčička však chytal dobře,“ podotkl vládce zlínské střídačky. „Ale zasloužená by byla remíza,“ myslel si Vlach, jenž se včera musel obejít bez tří zraněných obránců Linharta, Míky a Lučky.

Branky a nahrávky: 41. Galvas (Leška, Veselý) – 45. Hrňa (Polanský, Vojtek). Rozhodčí: Homola, Smitka – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6 navíc Polanský (Třinec) 10 minut. Bez využití. Diváci: 4280. Muž zápasu: Hrňa.
PSG Zlín: Horčička – Hamrlík, Řezníček, Matějíček, Galvas, Tesařík, Zámorský – O. Veselý, Leška, Köhler – Holík, Roman Vlach, Čajánek – Důras, T. Sýkora, Ondráček – Kubiš, Honejsek, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.
Třinec: Vojtek – Hrabal, Zíb, Lojek, Richter, Davison, Cartelli – D. Květoň, Bonk, Marosz – Kohn, Peterek, Adamský – Hrňa, Polanský, Klimenta – Orsava, Ostřížek, Rufer. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.