Na rozdíl od většiny letošních zápasů byli Berani nebývale produktivní. Projevilo se to už v úvodní třetině, kdy z pěti střeleckých pokusů třikrát překonali domácího brankáře Němečka. „První třetina vypadala opticky vyrovnaně, měli jsme ale lepší produktivitu, proměnili jsme, na co jsme sáhli. Šli jsme do vedení 3:0," těšilo prvního asistenta trenéra Beranů Juraje Juríka.

Domácí v polovině zápasu snížili na rozdíl dvou branek, se ševci to ale nezamávalo a po 40 minutách vedli 5:1. „Vstup do druhé třetiny se nám nevydařil, soupeř snížil, v přesilovce jsme naštěstí odskočili na 4:1, pak to bylo i 5:1," pochvaloval si Jurík.

Fotogalerie: Chance liga: Prostějov - Zlín

Vypadalo to růžově, Berani byli jednu třetinu od zisku tří bodů. Vše se ale zbortilo, pasivní hrou dovolili Prostějovu hrozit. Nechali se přestřílet 18:2. I když přežili oslabení třech proti pěti, tak v rozmezí 46. a 59. minuty čtyřikrát inkasovali. „Před třetí třetinou jsme si řekli nějaké věci, které jsme bohužel neplnili – udělali jsme fauly, odstoupili od důsledné hry. Na hráče jsme jen sahali, čímž vznikali fauly, nedohrávali jsme souboje. Kolapsem jsme přišli o bod," poukázal Juraj Jurík na úspěšné samostatné nájezdy, které rozhodl Antonín Honejsek.

Berani se do akce znovu dostanou v pátek, doma od 17.30 hodin přivítají Přerov.

Chance liga, 19. kolo

LHK Jestřábi Prostějov – PSG Berani Zlín 5:6 s. n. (0:3, 1:2, 4:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Jiránek (Poledna), 46. Jiránek, 54. Malák, 55. T. Jáchym (Zajíc, Jiránek), 59. Vlach (V. Burian) – 7. Kindl (Illéš), 10. Honejsek (Gazda), 16. Frömel, 32. Kubiš (Bartko, Illéš), 34. Ondráček (Honejsek), roz. nájezd. Honejsek. Střely na branku: 33:17. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 2 712. Rozhodčí: Bejček, Valenta – Bohuněk, Polák

LHK Jestřábi Prostějov: J. Němeček (16.–21. Přecechtěl) – Valenta, Hamšík, Malák, Benda, Poledna, Pěnčík, Zajíc – V. Burian, T. Jáchym, Jiránek – Jansa, Vlach, Hašek – Kysela, Venkrbec, Maruna – Přibyl, Skuhrovec.

PSG Berani Zlín: Huf (Kašík) – Gazda, Suhrada, Talafa, Bukač, Riedl, Bartko, Zbořil – Honejsek, P. Sedláček, Ondráček (A) – Kubiš (C), Kindl, Illéš – Köhler (A), Gago, Frömel – Luža, Hejcman, Pospíšil.