I porážka po samostatných nájezdech proti Liberci PSG stačila k tomu, aby udržel čtvrtou příčku a splnění cíle zahájit sérii před vlastními fanoušky. Při rovnosti bodů obou soků totiž má Zlín lepší vzájemné zápasy.

„Hradec je výborný tým. Celou sezonu hráli skvěle. Budou rozhodovat dobří gólmani i obrany a maličkosti. Jsem rád, že jsme vyrovnali, jsme čtvrtí a budeme doma," liboval si Petr Leška.

Berani zároveň ukončili sérii sedmi výher v řadě. Parádně proměněným nájezdem ji utnul lotyšský olympionik ve službách Bílých Tygrů Koba Jass. Parádní finesou se blýskl i Filipi, který pečetil hattrick drzou kličkou, když si kotouč prostrčil mezi nohama a „vykoupal" Horčičku.

Stejnou parádu předvedl třeba v aktuální sezoně zlínský Zámorský v Chomutově. Ze tří zlínských nájezdníků byl úspěšný pouze Honejsek, který v pádu zakončil svůj blafák do forhendu.

Jenže všechno mohlo být úplně jinak… dlouho to totiž vypadalo, že Zlín pocestuje začít sérii do Hradce Králové. O klíčovém zisku bodu rozhodl 23 vteřin před třetí sirénou Leška. Zlín se dlouho ve vlastní přesilovce a hře bez brankáře nemohl usadit v útočném pásmu.

Podnikl poslední zoufalý útok, puku se na vlastní modré čáře zmocnil Leška, projel mezi dvěma hráči Liberce, s dávkou štěstí si narazil kotouč o třetího protihráče, dostal se za celou obranu a kotouč blafákem poslal mezi Lašákovy betony.

Do té doby přitom Zlín tahal za kratší konec a pod Ještědem otevřeli v defenzivě citlivé místo v prostoru kruhů. Právě z tohoto prostoru totiž padly všechny tři trefy Liberce v základní hrací době.

Nejprve v 16. minutě, když si Vampola povodil zlínské hráče, předložil kotouč Čakajíkovi, který propálil Horčičku.

Podruhé pak ve 36. minutě stačilo 12 vteřin přesilovky, aby Filippi zvýšil vedení střelou švihem pod víko po parádní „žabičce" Nedvěda. Byl to právě liberecký kapitán, který chvíli před první trefou trefil tyčku.

Třetí úder zajistil opět Filipi, když reagoval na zlínské z mrtvých vstání a vyrovnání na 2:2. V 57. minutě si najel si na vrchol pravého kruhu a skrytou střelou zpoza obránce Horčička inkasoval potřetí. „Trochu mě mrzelo, že jsme prohrávali, i tak stačili vyrovnat a pak si necháme dát třetí gól. Naštěstí jsme vyrovnali," odechl si Leška.

Zlín bez Čajánka (nespecifikované zranění v horní části těla) s Holíkem (pásový opar) nastoupil se třemi formacemi a rozhodně nepůsobil přesvědčivým dojmem. I tak si ale letargicky Zlín vytvořil několik šancí, ale Köhler, Čech ani Melenovský na Lašáka v liberecké bráně nevyzráli. Až ve 48. minutě tečoval Köhler přesilovkové nahození Řezníčka a modrožlutí po šesti vteřinách početní výhody snížili.

Na druhé straně fantastickým způsobem vychytal Horčička Nedvěda a hned z protiútoku využil první slabší chvilky Lašáka Balaštík, který splnil svou normu a opět dosáhl své 20 brankové hranice v základní části.

Pak už následovala Leškova paráda a dramatické rozuzlení v samostatných nájezdech.

Pavel Hynek (Liberec): "Jsme rádi, že jsme utkání v penaltách přetlačili na naši stranu a poslední zápas základní části vyhráli. Nikdo se nezranil, naše myšlenky se již ubírají k předkolu."

Juraj Jurík (Zlín): "První dvě třetiny domácí působili živějším dojmem a lépe bruslili. Na rozdíl od nás proměnili dvě šance a vedli 2:0. Před poslední třetinou jsme si řekli, že nemáme, co ztratit. Přidali jsme na důrazu, přiklonilo se k nám štěstí a vyrovnali jsme na 2:2. Když jsme si to chtěli pohlídat, protože bod jsme potřebovali, dostali jsme na 3:2. Pak nám to hokejový pánbůh a Leškova virtuozita za celou sezonu vrátili."
Daniel Ostrčilík

Bílí Tygři Liberec – PSG Zlín 4:3 po sam. (1:0, 1:0, 1:3 – 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Čakajík (Vampola), 36. Filippi (P. Nedvěd, Hunkes), 57. Filippi (Vampola, P. Nedvěd), rozhodující nájezd K. Jass – 48. Köhler (Řezníček, Marušák), 53. Balaštík (Köhler, Leška), 60. Leška. Rozhodčí: Hodek, Wagner – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 4143.

Liberec: Lašák – Hunkes, Vitásek, Derner, J. Říha, Čakajík, Voráček, Šimek – Vampola, P. Nedvěd, Filippi – Valský, Urban, J. Vlach – K. Jass, Zacha, Bulíř – Bárta, Psota, Kica. Trenéři: Hynek a M. Černý.

PSG Zlín: Horčička – Marušák, Horák, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Valenta – Balaštík, Leška, Köhler – Kubiš, Honejsek, O. Veselý – J. Ondráček, Melenovský, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.