PSG ZLÍN – PARDUBICE 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Duel dvou předních celků extraligy začal opatrně. Do první šance se ve 4. minutě Pivko, ale tváří v tvář Sedláčkovi neuspěl. Na druhé straně mohl otevřít skóre zápasu Sivák. Dočkal se až Radovan Somík. V 15. minutě po chybě beka Hamrlíka sice napoprvé ještě neuspěl, ale jeho následný druhý nenápadný pokus přes obranu již překvapil gólmana Beranů – 0:1. Blízko vyrovnání byl v 19. minutě obránce Galus, když jeho pokus skončil pouze na tyči.

Berani se dočkali ve 24. minutě, kdy velmi rychle využili dvojnásobnou přesilovou hru – od modré napřáhl Hamrlík, jehož pokus Hašek nedokázal zkrotit – 1:1.

Následný urputný boj s náznaky šancí utnula až 35. minuta. Ukázkovou kombinací rozebrala pardubickou obranu nejzkušenější zlínská trojice, když po přihrávkách Hamrlíka s Balaštíkem již uklízel puk do odkryté brány Petr Leška – 2:1.

O osudu zápasu rozhodli domácí v úvodu třetí třetiny. Propadnutí Pardubic na útočné modré potrestalo PSG přečíslením dva na jednoho, když se v koncovce prosadil svátečný střelec – obránce Bořuta, pro něhož to byla letošní premiérová trefa. Definitivní klid domácím barvám dal ve 49. minutě Leška. V přesilové hře totiž těsně před Haškem tečoval pokus Hamrlíka, přičemž platnost gólu potvrdili sudí až po několikaminutovém studování videozáznamu – 4:1. O kosmetickou úpravu skóre se postaral v samém závěru ve vlastním oslabení Sýkora.

Branky a nahrávky: 24. Hamrlík (Nosek, Leška), 35. Leška (Balaštík, Hamrlík), 43. Bořuta (Sivák, Vlach), 49. Leška (Hamrlík, Balaštík) – 15. Somík (Špirko), 57. Sýkora (Pivko). Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:7, navíc Hašek (Pardubice) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5001. Muž zápasu: Hamrlík.

Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Švrček, Galvas, Míka, Bořuta – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Záhorovský, Rachůnek – Kubiš, Roman Vlach, Sivák – Ondráček, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera, Rost. Vlach a Hrazdira.

Pardubice: Hašek – Píša, Kočí, Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, MacKenzie – P. Sýkora, Cetkovský, Pivko – Kolář I, Koukal, Starý – Pineault, Špirko, Somík – Radil, Kousal, Semorád. Trenéři: V. Sýkora, Votruba.

Řekli po utkání:

Jan Votruba (Pardubice): „Začali jsme dobře. Ze tří šancí jsme dali gól, s prvním dějstvím jsme byli spokojeni. Pod druhé třetiny tomu ale již tak nebylo. Nešťastné vyhození puku domácí z dvojnásobné přesilovky potrestali a následně jsme pod tlakem a stresem chybovali, čehož soupeř využil. K vidění byl pěkný zápas.

Zdeněk Venera (Zlín): Líbivý zápas měl vysokou úroveň. Pomohlo nám nešťastné vyhození soupeře a následná využitá přesilovka 5 na 3. První gól vždycky týmu pomůže. Nedokáži říct, jestli bychom skórovali později, kdybychom neproměnili tuto přesilovku. Na rozdíl od předchozích utkání nám dneska vycházela koncovka. Jsem spokojen s výkonem i výsledkem.