Zlín /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Rivala porazili. Extraligoví hokejisté PSG Zlín dokázali vúterním13. kole nakonec získat skalp vedoucích Vítkovic, třebaže až po samostatných nájezdech. O rozhodující trefu se postaral Petr Leška.

6.10.2009 1

Utkání 13. kola hokejové extraligy mezi Zlínem (žlutí) a Vítkovicemi. Kubiš střílí první gólFoto: Martin Břenek

PSG Zlín – Vítkovice 3:2 po sam. náj. (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0)

Atraktivní a očekávaný emotivní derby dvou nesmiřitelných soků se v rámci možností odehrál v poklidném duchu, ale v rychlém tempu. Zlínu vyšel vstup do zápasu, vynutil si tlak, který ve 12. minutě využil po skrumáži před brankou Pavel Kubiš.

„Do utkání jsme vstoupili aktivně, škoda jen, že jsme svou převahu nedokázali více brankově vyjádřit,“ posteskl si domácí lodivod Zdeněk Venera. „Naopak nám scházelo vše, co zdobilo soupeře - pohyb a nasazení,“ doplnil vítkovický asistent trenéra Kamil Konečný.

Přestože domácí ve druhém dějství pokračovali v nátlakové hře, branky střílel soupeř a během sedmi minut Svačinou a Burgerem výsledek otočil. „Bylo jasné, že Zlín nemůže ve stejně vysokém tempu vydržet celý zápas,“ poznamenal Konečný.

Balaštík svou trefou přivedl zápas k prodloužení

Ve třetí třetině se domácím přece jenom podařilo v 51. minutě po hrubé individuální chybě soupeře Balaštíkem vyrovnat a vynutit si prodloužení. „Už jsme v něj příliš nevěřili, neboť jsme dnes v koncovce mnoho štěstí neměli,“ posteskl si zlínský Venera.

Poněvadž pětiminutové nastavení rozhodnutí nepřineslo, na řadu přišly trestná střílení, ve kterých až ve čtvrté sérii rozhodl o prémiovém bodu pro Berany blafákem Leška.

„V této disciplíně jsme vyhráli již potřetí,“ spočítal Venera. „K vidění bylo kvalitní utkání s parádní atmosférou, přičemž bodové vyjádření dva pro nás a jeden pro soupeře je spravedlivé,“ byl přesvědčen domácí stratég.

„Na rozdíl od předvedeného výkonu musíme být se získaným bodem spokojeni,“ přiznal vítkovický asistent.

Branky a nahrávky: 12. Kubiš (Vlach), 51. Balaštík (Galvas, Köhler), rozh. náj. Leška - 30. Svačina (Ujčík), 37. Burger (Hubáček, Klimek). Rozhodčí: Hodek, Jebavý - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 4:6 navíc Balán (Zlín) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 4860. Muž zápasu: Balaštík.
PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Galvas, Nosek, Švrček, Míka, Linhart - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Kollár, Rachůnek - Kubiš, Vlach, Sivák, Záhorovský, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach, Hrazdíra.
Vítkovice: Šindelář - Jurečka, Rehák, Kuboš, Stehlík, Sičák, Voráček, Trnka, Šedivý - Klimek, Burger, Hubáček - Treille, Štefanka, Kvapil - Ujčík, Vrána, Svačina - Varaďa, Hruška, Šedivý. Trenéři: Hadamczik, Konečný.