„Utkání jsme vše podřídili. Hráče jsme se snažili připravit na možné situace, které jsme vypozorovali z posledních zápasů domácího týmu. Kluky musím pochválit, že dodrželi vše, co měli,“ pochvaloval si po třech bodech asistent trenéra Beranů Richard Kapuš.

„Předvedli jsme obrovskou bojovnost, nasazení, dodržovali jsme taktické věci a dřeli až do konce. Všichni si zaslouží pochvalu. S nulou nás navíc podržel brankář,“ zářil Kapuš.

Přerovští přitom v úvodních minutách vystrkovali růžky, na Hufa si ovšem nepřišli. Na druhé straně se do šance po přihrávce Werbika dostal Sedlák, domácí Postava ale zůstal pozorný. Obrovskou příležitost ke skórování měl ve 14. minutě Paukku, samostatný únik znovu skončil na brankáři Přerova.

Zlínští hokejisté (žluté dresy) v sobotu večer hráli s Pardubicemi B.
OBRAZEM: Berani porazili Pardubice B, zůstali na sedmé pozici Chance ligy

Ševci byli ve druhém dějství lepším týmem, stále je zlobila koncovka. Do vedení se paradoxně dostali ve chvíli, kdy neměli tlak – hostující borci po nahození dobře napadali, puk se dostal ke Köhlerovi, který od mantinelu přihrál Novotnému. Zkušený obránce se napřáhl a nechytatelnou ránou překonal Postavu. Do statistik střelců se zapsal teprve podruhé v sezoně.

Zubři v závěrečném dějství chtěli vyrovnat, do vyložené šance se nedostali. Zlínští hokejisté naopak v 59. minutě rozhodli o důležitých třech bodech, do prázdné se trefil Werbik.

Hosté po utkání mohli slavit návrat do elitní šestky zaručující přímou účast ve čtvrtfinále play-off. A to i s věrnou skupinkou fanoušků.

„Chtěli bychom jim poděkovat, vytvořili atmosféru, která nás hnala dopředu. Držela nás v tom, že zápas zvládneme,“ smekl spokojený Richard Kapuš.Berani jsou před posledním kolem základní části na šesté příčce, na sedmý Přerov mají bod náskok. Teoreticky můžou pomýšlet i na TOP 4, čtvrté Litoměřice a pátá Třebíč mají jen o dva body více.

Ševci už v pátek od 17.30 hodin hostí Duklu Jihlava, která s jistotou skončí osmá. Třebíč přivítá Přerov, Litoměřice jedou na led Znojma, které definitivně sestupuje do II. ligy.

Chance liga, 51. kolo

HC ZUBR Přerov – Berani Zlín 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Novotný (Sedláček, Köhler), 59. Werbik (Novák, Riedl).

Střely na branku: 12:26. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Rozhodčí: Skopal, Zeliska – Štofa, Zídek. Diváci: 2 103.

HC ZUBR Přerov: Postava (Schnattinger) – R. Černý, Kudělka (A), Chroboček, Zeleňák, Krisl (C), F. Němec, J. Adámek – Březina, Pechanec, Jak. Svoboda – Chludil, Hejcman, Pospíšil – T. Doležal (A), Pšurný, Ministr – Goiš, Zembol, Dobša.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, Zbořil, M. Novotný, Suhrada – P. Sedláček (A), Gago, Köhler (C) – Šlahař, Holík, Paukku – M. Lang, Werbik, Süss – Novák, Kindl, Z. Sedlák.