Berani vyválčili na Slavii dva body

Praha – Zlaté dva body za triumf po samostatných nájezdech přivezli extraligoví hokejisté Zlína z ledu pražské Slavie. Přitom v duelu 14. kola dvakrát prohrávali, ale dvěma bleskovými trefami Ondráčka se dostali zpět do hry.

21.10.2011

Hokejisté Zlína se radují z gólu.Foto: Deník/Daniel Ostrčilík

Necelou půlminutu před třetí sirénou podruhé vyrovnal Leška a v rozstřelu rozhodl Köhler a tajný trumf v podobě náhradního gólmana Sedláčka.

SLAVIA PRAHA – PSG ZLÍN 4:5 po samostatných nájezdech (2:0, 1:1, 1:3)

Jenže k tomu vedla hodně dlouhá a trnitá cesta. Až osmadvacet vteřin před koncem si Leška zcela osamocený pohrál s brankářem Furchem a bekhendem vyrovnal.

„Dlouho jsem nezažil, abychom při hře bez brankáře dali gól. Je to zřejmě náhoda, ale proto se to hraje,“ liboval si jeden z hrdinů Zlína Petr Leška.

Berany už předtím polil živou vodou Jiří Ondráček, který během dvou minut a dvaceti vteřin vyrovnal z 1:3 na 3:3. Třiadvacetiletý útočník nejprve chladnokrevně proměnil trestné střílení do horního růžku. Poté využil chybu v rozehrávce obránce Šulce a natřikrát protlačil kotouč za slávistického gólmana.

„Do třetí třetiny jsme zredukovali sestavu na tři pětky, vyrovnali jsme na 3:3. Důležitý gól byl především gól na 2:3 z trestného střílení,“ věděl asistent zlínského trenéra Josef Turek.

Jenže Zlínu se málem stala osudnou chyba v rozehrávce ve vlastní přesilovce devět minut před koncem. Puk ve středním pásmu zachytil Kadlec a vyslal do úniku Sklenáře, který se nemýlil.

„Nemělo by se to stávat, že ve vlastní přesilovce inkasujeme. Ale nevzdali jsme se,“ pochvaloval si Turek.

Pak však přišla Leškova spása.

Slavia přitom začala skvostně a v první třetině Zlínu nic nedovolila. Naopak sama se ujala dvoubrankového vedení. „Nezačali jsme vůbec dobře. Slavia pokrývala velmi dobře své obranné pásmo a nevytvářeli jsme si moc příležitostí,“ uznal Turek.

Nejprve v 6. minutě otevřel skóre Kůrka a podruhé překonal zlínského brankáře ve 12. minutě Jelínek s pomocí nešťastné teče obránce Tesaříka. „Začali jsme dobře, byli jsme aktivní a byli jsme za to odměněni dvěma góly,“ poznamenal asistent slavistického kouče Jíří Čelanský.

Ve 24. minutě snížil nahozeným kotoučem Linhart, jenže v polovině zápasu zvýšil na 3:1 Růžička. Slavii navíc může hodně mrzet neproměněná dvojnásobná přesilovka pět proti třem.

„Sehráli jsme ji katastrofálně a nabídli jsme svými individuálními chybami hostům zkorigovat utkání,“ zlobil se Čelanský.

Branky a nahrávky: 6. Kůrka (V. Růžička ml., T. Svoboda), 12. P. Jelínek, 29. V. Růžička ml. (T. Svoboda, Sklenář), 51. Sklenář (Kadlec) – 25. Finsterle (Linhart, Leška), 45. Ondráček z trestného střílení, 47. Ondráček, 60. Leška (O. Veselý, T. Sýkora), rozhodující sam. nájezd: Köhler. Rozhodčí: Minář, Trombík – Bejček, Charvát. Vyloučení: 3:7, navíc V. Růžička ml. (Slavia) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 3170. Muž zápasu: Ondráček.

Slavia Praha: Furch – Kadlec, Kolařík, Kuboš, Šulc, Roth, Vašíček, J. Krejčík – Kůrka, Krenželok, Tomica – T. Svoboda, V. Růžička ml., Sklenář – Kalus, P. Jelínek, J. Doležal – Micka, T. Hertl, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

PSG Zlín: Horčička – Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Míka, Lučka, Tesařík, Řezníček – Finsterle, Leška, Köhler – Důras, Čajánek, O. Veselý – Holík, Roman Vlach, Ondráček – Honejsek, T. Sýkora, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

Autor: Daniel Ostrčilík

21.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Fotili jste se u voleb? Pošlete nám svoji fotku a my ji zveřejníme

Fanoušci Kodaně na Andrově stadionu v Olomouci
25

Mlha? Neviděl jsem na brankáře Kodaně, přiznává Jiráček

Má zkušenosti z německé bundesligy. V roce 2012 se zúčastnil mistrovství Evropy, s Plzní a Spartou zase absolvoval několik těžkých pohárových bitev. V podobných podmínkách, jaké panovaly ve čtvrtek večer v Olomouci, ale zlínský záložník Petr Jiráček nikdy předtím nehrál.