Berani začali sezonu prohrou v Liberci

Liberec /FOTOGALERIE/ - Porážkou na severu čech začali noví extraligový ročník zlínští Berani. Na ledě libereckých Bílých tygrů prohráli 3:6.

17.9.2010

Extraliga: Liberec vs. ZlínFoto: DENÍK/Petr Šimr

Od prvních vteřin zápasu bylo zjevné, jak se Tygři těšili na premiérový duel a jak jsou zdravě „nadržení“.

Zlín se pár minut držel ve hře a při vyloučení Trončinského si vytvořil zdravý tlak, ale bez vyústění. V dalším průběhu již domácí neustálým napadáním již při rozehrávce komplikovali „ševcům“ život a góly byly zaslouženým výsledkem jejich snahy.

Ten první vsítil Tomáš Vak za asistence obou kolegů z nově sestaveného elitního útoku – Kudrny a Hořavy. Vak nahodil puk bekhendem před brankou a polovysokou ránu někdo z klubka hráčů srazil za záda brankáře Sedláčka. Gól ještě ověřoval hlavni sudí s videorozhodčím.

Na 2:0 zvýšil Liberec v 17. minutě v přesilovce při vyloučení Lučky. Hunkesovu ránu od modré Sedláček vyrazil před sebe a Kudrna pohotově doklepl do sítě. V závěru třetiny se hostům podařilo snížit. T. Sýkora objel branku, našel mezi kruhy I. Rachůnka a bylo to 2:1.

Gól do šatny byl pro Zlín zdánlivě slibný, ale zřejmě způsobil bouřku v kabině Tygrů, kteří nastoupili do druhé třetiny opět jako utržení ze řetězu.

V 23. zvýšil ranou pod horní tyčku Špaček na 3:1, v 26. Bárta nadvakrát na 4:1. Zlín opět snížil, v 36. při signalizované výhodě napálil puk pod břevno – 4:2.

Nenápadná akce Vaka skončila v 43. min. jeho druhým a libereckým pátým gólem. V 46. byl Čakajík faulován v úniku Galvasem a rozhodčí nařídili trestné střílení.

Bek Čakajík ale Sedláčka nepřekonal. Když však v téže minutě Hořava zvýšil na 6:2, odjel Sedláček z branky a nahradil ho Štůrala.

Poslední korekce výsledku přišla 59. minutě, kdy Kubiš snížil na konečných 6:3.

Řekli po zápase

Jiří Kalous, trenér Liberce: „Od určité části zápasu jsme byli aktivnější a jsem rád, že se v premiéře dobře uvedly nové posily. Bodovaly a předvedly velmi slušný výkon, samozřejmě včetně celého týmu. Jsme rádi za tři body a doufám, že budeme v tomto duchu pokračovat.“

Zdeněk Venera, trenér Zlína: „Domácí vyhráli naprosto zaslouženě. Do prvního obdrženého gólu sice byla hra vyrovnaná a nehráli jsme špatně. Ale po té kuriózní brance, o které, abych se přiznal, ani přesně nevím, jak tam padla, začali být domácí výrazně aktivnější, zejména v útočné fázi. Nahazovali puky a byli agresivnější, my jsme od té doby tahali za kratší konec.“

Liberec – Zlín 6:3

Třetiny: 2:1, 2:1, 2:1

Muž zápasu: Kudrna.

Branky a nahrávky: 9. Vak (Kudrna, Hořava), 17. Kudrna (Hunkes), 23. Špaček (Ondřej, Moravec), 26. Bárta (Špaček), 43. Vak, 46. Hořava (Bárta, Rýgl) – 19. I. Rachůnek (Důras, T. Sýkora), 36. Galvas (Důras), 59. Kubiš (Hamrlík). V 46. minutě neproměnil Čakajík (Liberec) trestné střílení. Rozhodčí: Hodek, Fraňo – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 4994.

Liberec: Pinc – Čakajík, Moravec, Výtisk, Rýgl, Holub, Derner, Hunkes, Trončinský – Podkonický, Nedvěd, Klimenta – Hořava, Vak, Kudrna – Víšek, Plodek, Dušek – Ondřej, Bárta, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Zlín: Sedláček (46. Štůrala) – Galvas, Hamrlík, Kučný, Linhart, Lučka, Míka, Řezníček, Švrček – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek – Kubiš, Roman Vlach, Záhorovský – Balán, Čech, Sivák. Trenéři: Venera a Rost. Vlach.

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Chceme se omluvit fanouškům. Bylo to hrozné, říká Bačo.

Fotbalistům Zlína to proti Mladé Boleslavi před domácím publikem vůbec nejde.

Lidovec Benešík: Česku je to jedno. Slovák či Japonec

„Česká republika je maximálně tolerantní země. Když se podíváte na to, že volby vyhráli ekonomičtí migranti, tak jednoznačně můžeme EU říct, že nejsme žádní xenofobové. U nás je to jedno: Slovák nebo Japonec,“ sdělil Ondřej Benešík jediný lidovecký poslanec z našeho kraje.