„Náš herní projev nebyl ideální. Postrádali jsme větší bruslení a bojovnost v soubojích u mantinelu, stejně jako lepší krytí kotouče. Kluci to však zvládli, na co jsme sáhli, to nám tam spadlo,“ poukázal asistent trenéra Beranů Oldřich Horák na pět branek ze 17 střeleckých pokusů.

Ševci dnes absolvovali čtvrté utkání v posledních osmi dnech, dva dny před Sokolovem nastoupili na vsetínském Lapači. „Hráči ví, o co hrají, v jaké jsme situaci. Motivace u nich musí být pořád," říká Horák.

Hokejisté Zlína v pondělí vyloupili Lapač.
Berani takové období téměř nepamatují! Napodobili sérii ze sezony 2014/2015

Hokejisté Zlína, za které poprvé nastoupil Martin Lang, měli v prvních dvou třetinách do ideálu daleko. Když však potřebovali, tak se prosadili, v první třetině se trefili Pospíšil a Kubiš. Na branku hostů přitom poslali pouhé tři střely.

Ve druhém dějství se obrázek hry příliš nezměnil, domácí mužstvo výborně držel Huf. Naopak se prosazovali obránci Beranů, střely Zbořila a Suhrady zapadly za hostujícího Cichoňě, respektive Michajlova, který šel na led po třetí brance.

Bedřich Köhler (v modrém dresu): "Především to nyní bylo o nás, před zápasem jsme měli lepší aktuální rozpoložení. Pomohlo nám, že jsme vyhráli pět předchozích zápasů. To byl asi také hlavní důvod, proč jsme nyní zvítězili.“
Köhler o závěru derby: Byly to nervy, kluci už toho měli dost

Skóre zápasu uzavřel Sedlák mladší, mladý útočník se trefil ve čtvrtém utkání v dresu Beranů. Všechny góly dal na Zimním stadionu Luďka Čajky.

Berani v sobotu nastoupí na ledě Prostějova. 

Chance liga, 44. kolo

PSG Berani Zlín – HC Baník Sokolov 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Pospíšil (Kubiš, P. Sedláček), 19. Kubiš (Mrázek, Köhler), 26. Zbořil (Kubiš), 36. Suhrada (Gazda, Gago), 41. Z. Sedlák (Kindl, Kratochvíl). Střely na branku: 17:31. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Rozhodčí: Bejček, Šudoma – Pěkný, Bezděk. Diváci: 1 762.

PSG Berani Zlín: Huf (Synek) – Husa, Gazda, Suhrada, Zbořil, M. Novotný, Talafa, Riedl – Kratochvíl, Kindl, Z. Sedlák – Lang, Gago, Mrázek – Köhler (A), P. Sedláček, Kubiš (C) – Heš, Hejcman, Pospíšil.

HC Baník Sokolov: Cichoň (26. Michajlov) – J. Novák, Klejna, M. Rohan (C), Tomek, Weinhold, Krutil, Baláž – Osmík, Kverka (A), Vrhel – Helt, Zadražil, Hauser – Švec, Kysela, Csamangó – Hajný, T. Rohan, Křemen.