PSG ZLÍN – HC SPARTA PRAHA 2:3 (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)

Kouč Zdeněk Venera již mohl využít služeb Jaroslava Balaštíka, který se po trojnásobné zlomenině nadočnicového oblouku vrátil do první formace. Do zápasu nastoupil s celoobličejovým krytem.

V úvodní dvacetiminutovce obě mužstva po úvodním oťukávání jen vyzkoušela pozornost brankářů. Nejvíce vzruchu tak přinesla 15. minuta, kdy Broš dopravil puk za Sedláčka rukou. Rozhodčí se šel poradit s videorozhodčím, který branku neuznal. Hned poté však po pěti vteřinách přesilové hry dostal Galvas svůj tým do vedení, když jeho pokus od modré čáry skončil za Cháberou.

Ve druhé části se domácí hokejisté ubránili 55 vteřin dlouhé přesilovce Pražanů čtyř proti třem. Sparta však zvýšila obrátky a zásluhou dalších početních výhod si vytvořila tlak. Jednu z nich zužitkoval Hlinka – 1:1. Hosté si i nadále udržovali herní převahu. Jejich pokusy však pochytal zlínský fantom Sedláček.

Ve třetím dějství se již spíše čekalo, kdo udělá dříve chybu. Tu nakonec vyrobili hosté, kteří trestuhodně nechali úplně osamoceného Balaštíka, pro něhož již nebyl problém překonat sparťanského brankáře. V závěrečném tlaku však Sparta dokázala vyrovnat. 27 vteřin před třetí sirénou překonal Sedláčka Hanzlík. Ve druhé minutě nastavení nastavení převrátil stav na hostující stranu Kratěna.

„V první třetině jsme byli o něco aktivnější, než domácí. Ve druhé části jsme domácí jednoznačně předčili, ovšem nedokázali jsme naši převahu využít. V závěrečné části nás domácí zatlačili, ovšem naštěstí se nám podařilo vyrovnat. Prodloužení je spíše o štěstíčku, které se přiklonilo na naší stranu,“ oddechl si hlavní kouč Pražanů Pavel Hynek.

„Úvodní část jsme hráli vyrovnanou partii, ovšem ve druhé části nás Sparta předčila po všech směrech. Můžeme děkovat Sedláčkovi, že jsme inkasovali pouze jednou. Věřili jsme, že zápas již dotáhneme do vítězného konce. Konečný výsledek nás mrzí, místo tří bodů máme pouze jeden,“ litoval asistent hlavního trenéra Beranů Rostislav Vlach.

Branky: 17. Galvas (Roman Vlach), 55. Balaštík (Leška, Rachůnek) – 30. Hlinka (Broš, Kratěna), 60. Hanzlík (Hlinka, Kratěna), 62. Kratěna. Rozhodčí: Husička, Mikula – Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:7 navíc Míka (Zlín) 10 minut. Využití: 1:1. Muž zápasu: Kratěna. Diváci: 4615.

PSG Zlín: Sedláček – Hamrlík, Bořuta, Nosek, Švrček, Míka, Galvas, Lučka, Linhart – Balaštík, Leška, Rachůnek – Důras, Kollár, Záhorovský – Kubiš, Roman Vlach, Köhler – Sivák, Balán, F. Čech. Trenéři: Zdeněk Venera, Rostislav Vlach, Richard Hrazdíra.

Sparta Praha: Chábera – Macholda, Gulaši, Vykoukal, Černošek, Hanzlík, Hudec, Mrázek – Ton, Broš, Kratěna – Látal, Výborný, Ručínský – Netík, Hlinka, Langhammer (9. Kafka) – Hromas, Koreis, Podlešák. Trenéři: Pavel Hynek, František Výborný.