V závěrečné části naopak odolali náporu a v předstihu si rozbalili nejlepší dárek pod vánočním stromečkem. Už v neděli berani přivítají od 17 hodin Litvínov.

PSG ZLÍN – TŘINEC 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Po úvodním oťukávání nejdřív zahrozili Oceláři, když vyražený kotouč Dubou dorážel Varaďa, ale proti zlínskému brankáři neuspěl. V 10. minutě však dostal spoustu prostoru třinecký McGregor a střelou mezi betony poslal hosty do vedení. O čtyři minuty později však reprezentační formu potvrdil Rachůnek a v přesilovce se štěstím vyrovnal. Berani si v závěru první části vytvořili tlak, ale z něj už „nezapršelo“.

Ovšem ve druhé části se třineckou defenzivou prohnal tajfun. Nejprve na začátku druhé části ještě neproměnil samostatný únik Leška, když Hamerlík jeho pokus vytáhl lapačkou. Otevřená obrana Třince však už ve 27. minutě nepřežila zlínský brejk v situaci dva na jednoho. Rachůnek precizní nahrávkou našel Důrase, který překonal přesunujícího se brankáře. Namlsaný Zlín dělal Třinci obrovské problémy a o necelé tři minuty později zvýšil Kubiš – 3:1. V závěru třetiny putoval zlínský Sivák za zásah do oblasti hlavy a krku Květoně předčasně do kabin.

Do závěrečné části nastoupili Oceláři duel zdramatizovat a vsadil vše na jednu kartu. Hned ve 41. minutě kontaktním gólem v početní výhodě vrátil Peterek svůj tým zpět do zápasu. Zlín se obětavě bránil třineckému náporu a nakonec i odolal.

Branky a nahrávky: 14. Rachůnek (Švrček), 27. Důras (Rachůnek, Galvas), 30. Kubiš (Sýkora) – 9. McGregor (Peterek), 41. Peterek. Vyloučení: 4:8 navíc 5 + do konce Sivák (Zlín) a Krajíček (Třinec) navíc 10 minut. Využití: 2:1. Rozhodčí: Fraňo, Homola – Lhotský, Rozlílek. Diváci: 4813. Muž zápasu: Rachůnek.

PSG Zlín: Duba – Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka, Bořuta, Míka – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Balán, Rachůnek – Kubiš, T. Sýkora, Sivák – J. Ondráček, Roman Vlach, F. Čech. Trenéři Venera a Rostislav Vlach.

Třinec: Hamerlík – Richter, Zíb, Hudec, Lojek, Krajíček, Hrabal, Seman – Polák, Bonk, Varaďa – D. Květoň, Kohn, Růžička – Adamský, Peterek, McGregor – Hrňa, Polanský, Mičulka. Trenéři Marek a Kopřiva.