Hosté zcela zaslouženě vedli 3:0.

„Dvě třetiny jsme hráli velmi špatně. Málo jsme stříleli a taky chyběl důraz před brankou. Před závěrečnou částí jsme si uvědomili, že už nemáme co ztratit. A najednou nám to šlo,“ prozradil útočník třetí pětky Petr Mokrejš, jehož kontaktní branka „nakopla“ domácí tým.

O vyrovnání se postaral Andrej Kollár. „David Nosek mi dal nádhernou přihrávku, která měla oči a sedla mi přímo na hokejku,“ pochválil svého spoluhráče slovenský útočník.

„Moc jsme chtěli vrátit Plzni porážku 2:6 z prvního kola. Začali jsme však s přílišným respektem. Soupeř nás první dvě třetiny zaskočil,“ uznal Kollár, jenž se letos trefil již počtvrté.

„V poslední části jsme Plzeň zaskočili jejich vlastními zbraněmi. Remíza by byla asi spravedlivější. Ale dnes jsme byli šťastnějším týmem,“ přiznal 31letý útočník.

Zlín v závěrečné třetině hrál disciplinovaně, na rozdíl od Západočechů, kteří šli dvakrát za katr. „Hrálo se velmi tvrdě. Ale ne zákeřně,“ potvrdil buldok v dresu Zlína.

„Po vítězném pátečním zápase se Spartou se do zlínské kabiny nastěhovala pohoda. Doufám, že nám to tak půjde dál. Je potřeba sbírat body,“ uvědomuje si Andrej Kollár. „Už i já jsem se uvolnil. Některé stadiony jsem sice už znal, ale teď už vím, co od kterého mužstva můžu čekat,“ dodal.

Podívejte se na FOTO a VIDEO ze zápasu Zlín - Plzeň

(šim, mb)