„Novým generálním manažerem a jednatelem klubu se stal Jan Pravda, dosavadní manažer mládeže. O tom a dalších věcech rozhodla dnes Valná hromada společnosti Berani Zlín, s. r. o. a Konference HC Berani Zlín, z. s.," přiblížil klub na oficiálním webu.

Robert Hamrla z pozice GM a jednatele zlínského klubu oficiálně rezignoval na čtvrteční schůzce s majiteli. Bývalý brankář odstoupil poté, co byl v úterý zadržen z podezření za krácení daní, o den později na něj bylo s dalšími lidmi uvaleno trestní stíhání.

Robert Hamrla mluví i o noci v cele předběžného zadržení i zprávách v médiích.
Hamrla poprvé promluvil: o rezignaci, dalším působení u Beranů i zadržení

„Tato kauza by klub mohla poškodit, což absolutně nechci dopustit. Oddíl je závislý na veřejných financích, a není možné, aby člověk, který je byť jen obviněný, zavdával jakékoliv pochybnosti, které by Berany mohly poškodit," vysvětlil Hamrla svoji rezignaci v exkluzivním rozhovoru pro Deník.

„Důležité pro nás je, aby zde byla jasná kontinuita s ohledem na sportovní úspěchy. Všichni jsme si užívali závěr minulé sezony a jsme také rádi, že obě společnosti mají nyní zdravé fungování. Já sám jsem rád, že došlo k rychlé volbě generálního manažera, který se ihned může vrhnout do práce," těší primátora Zlína Jiřího Korce.

Generální manažer Beranů Robert Hamrla.
Horší image, obava o nové hráče. Osobnosti reagují na trestní stíhání Hamrly

Pravda k Beranům přišel ve stejném období jako Hamrla, tedy v prosinci minulého roku. Byl to právě on, který se zasadil o propojení klubů Berani Zlín a Tigers Zlín. U Tigerů se Sedlákem starším strávil tři roky. Sedlák po něm nyní přebírá pozici manažera mládeže Beranů.

„Aktuálně je v realizaci mnoho nových projektů. Jsem tedy rád, že se vše velmi rychle vyrešilo a nyní můžeme dál pokračovat v přípravách na sezonu 2023/24, která bude pro náš klub velice důležitá, jak v rámci A-týmu, tak celé mládeže," uvědomuje si nově zvolený GM hokejového Zlína Jan Pravda.