Před úvodním kolem, které je na programu 10. září 2021, Berany čeká delší přípravné období. Konkrétně začne 26. dubna. „Potrvá až do 9. července. Tím pádem bude kratší letní dovolená, letos proběhne jen dva týdny. Chceme, aby návaznost mezi suchou přípravou a ledem byla kratší," vysvětlil pro oficiální stránky klubu hlavní trenér Robert Svoboda, který tým bude připravovat tradičně ve zlínských podmínkách.

Jeho svěřenci do finální přípravy na ledě vstoupí 26. července. Následovat pochopitelně budou přípravné duely na 54. ročník Beranů v nejvyšší soutěži. Nastupovat by měli proti moravským soupeřům.

„Čeká nás Kometa, Vítkovice nebo Olomouc. Uvidíme, zda proběhne tradiční pohárové klání Zubr Cup v Přerově," odhalil zkušený kouč. „Věříme, že příští sezona už nebude výrazně ovlivněna koronavirem, odehraje se v klasickém režimu a hlavně s fanoušky na tribunách,“ uzavřel Robert Svoboda.

Hokejistům Zlína extraligová sezona 2020/2021 nevyšla podle představ. V základní části se umístili na předposledním třináctém místě a museli tak zapomenout na předkolo play-off. V novodobé historii s 52 koly se pro ně jednalo o nejhorší vystoupení v nejvyšší soutěži.