Berani po polovině základní skupiny D zůstávají na druhém postupovém místě, Třinec je nadále bez ztráty bodu první.

„Soupeř po vstřelené brance začal obrovsky rotovat v našem pásmu. Celou třetinu hrál lépe. My jsme měli zatuhlé nohy. Tempo jsme chytili až ve druhé třetině,“ rozpovídal se po první porážce v přípravě hlavní trenér zlínských hokejistů Robert Svoboda.

Stejně jako v předešlých dvou zápasech s Vítkovicemi a Přerovem se rozhodl protočit sestavu a dát příležitost hráčům širšího kádru.

„Kromě naší první formace jsme měli rozházené pětky. Zápas jsme především brali tak, abychom viděli mladé hráče a udělali si obrázek. Pro ně to rozhodně nebylo lehké,“ pokračoval v hodnocení utkání Svoboda.

Jeden z klíčových okamžiků zápasu přišel v závěru druhé třetiny. Zlínští hokejisté nejprve měli početní výhodu, o kterou sice přišli, okamžitě se jim ale naskytla téměř minutová příležitost 4 na 3. Během tohoto úseku se však vstřelené branky nedočkali.

„Kdybychom přesilovku využili, mohl to být úplně odlišný zápas,“ mrzelo třiapadesátiletého kouče.

Berani se nadále pokoušeli o vyrovnání, třetí branka ovšem nedali.

„Měli jsme šance na 3:3, poté to tam soupeři napadalo. Třinec zaslouženě vyhrál. S výkonem jsme přesto spokojeni,“ prohlásil Svoboda.

Radost měl také z nadějného brankáře Michala Kořénka, který si ve zlínském prvním týmu odbyl premiéru. „Rád bych pochválil našeho brankáře, který to měl těžké. Byl to jeho první zápas a obstál,“ vyjádřil se k devatenáctileté naději Svoboda.

Už ve čtvrtek budou mít svěřenci Roberta Svobody příležitost na odvetu. Na domácím stadionu vyzvou právě Oceláře z Třince, zápas se hraje od 17:30. V případě tříbodového vítězství se dotáhnou na vedoucí tým skupiny D, který aktuálně vévodí s devíti body.

Ve druhém úterním zápase skupiny D Vítkovice zvítězily na ledě prvoligového Přerova jednoznačně 7:1.

RADEK ŠTOHL