„Určitě tuto nelichotivou bilanci chceme zlomit. Nemyslím si, že by nám Liberec herně neseděl. Spíše je to otázka štěstí. Komplex z Liberce určitě nemáme,“ odmítl kouč Beranů Zdeněk Venera, jehož svěřenci v předchozích pěti zápasech bodovali, když za tři body vyhráli třetí zápas v řadě.

Zlínská výprava po vítězné bitvě v Mladé Boleslavi (4:2) nezamířila domů, ale pouze se přesunula do dějiště dnešního zápasu. „V Liberci jsme již v pondělí dopoledne normálně trénovali,“ potvrdil kouč, který až na nemocného Galvase (chřipka) má k dispozici kompletní kádr.

„Liberečtí jsou na tom bodově podobně jako Mladá Boleslav, ale jeho kvalitnější kádr vzbuzuje ještě větší respekt. Mají ale smůlu na řadu zranění. Minulé vzájemné utkání, kde jim několik hráčů chybělo, jsme přesto na jejich ledě prohráli,“ připomněl stratég třetího týmu extraligové tabulky.

„Mají natolik široký a kvalitní kádr, že sestavu vždy dobře naskládají. Pokud by hráli kompletní, tak je to mužstvo, které by mohlo být na špici extraligy. Uvidíme, jak se jim bude dařit proti nám. Každopádně se nechceme vracet s prázdnou,“ potvrdil první trenér PSG.

Lednový měsíc je pro Berany nejnáročnější na cestování. Začátkem týdne většinu času strávili ve středních a severních Čechách, v sobotu pro změnu v denním předstihu musejí vyrazit k zápasu do Karlových Varů.

„Je to hodně nabitých sedm dní, ale když ještě vydržíme, tak se nám pak trošku uleví. Nacházíme se v období, které prověří všechna mužstva, je to náročné fyzicky a ukáže se, jak je kdo připravený a jak se s tím vypořádá. Co se nahraje teď, je důležité, jde totiž o rozhodující fázi základní části soutěže. Věřím, a působí to na mě tak, že naši hráči bruslí dobře a síly máme, tak bychom to mohli zvládnout,“ uzavřel optimisticky Zdeněk Venera.