V předchozích dvou vzájemných zápasech sezony padly pouhé tři branky, v neděli odpoledne se první trefa udála už v polovině 3. minuty, kdy Ščotka poslal domácí do vedení.

Berani mohli vyrovnat v 10. minutě, Köhler ve velké šance nedopravil puk do prázdné svatyně Godly. Svěřenci Roberta Svobody se přesto dočkali o minutu později, neprůstřelnost litvínovského brankáře v letošních vzájemných střetnutích přerušil Fořt.

Litvínov proti Zlínu - 24. 1. 2021
Letos tomu vždy něco chybí, přiznává Fořt

Hokejisté Zlína ve druhé třetině prohrávali 1:3 a s jejich nadějemi to nevypadalo dobře. Litvínovský Cibulskis ovšem za píchnutí hokejkou do kapitána Beranů Žižky obdržel pětiminutový trest. Ten brzy potrestal Fryšara, další solidní šance zůstaly nevyužity.

V závěrečném dějství už žádná branka nepadla, Berani tak proti Litvínovu prohráli také potřetí v letošním ročníku extraligy.

Dvě branky byly na bod málo, smutní Hamrlík. Vrátí se letos zranění hráči?

Tipsport extraliga, 39. kolo

HC Verva Litvínov – PSG Berani Zlín 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Ščotka (Petružálek, Irving), 34. V. Hübl (F. Lukeš, Pospíšil), 36. Zygmunt (Jícha) – 11. Fořt (Ferenc), 38. Fryšara (Řezníček, Vopelka)

Střely na branku: 34:26. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Rozhodčí: Pešina, Lacina – Ondráček, Špůr. Bez diváků.

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Demel, Štich (A), D. Zeman – P. Zdráhal, M. Hanzl (A), Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Petružálek, Žejdl, Látal – Helt, Jícha, Zygmunt.

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Žižka (C), Řezníček, Ferenc, Suhrada, M. Novotný, Nosek (A), Hamrlík – Vopelka, Fořt, Kubiš (A) – Svoboda, Fryšara, Okál – Dufek, Karafiát, Köhler – J. Ondráček, P. Sedláček, Dobiáš.