Berany opět zlomily individuální hrubky

Zlín /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ – Mohl to být povedený večírek, kterým by se extraligoví hokejisté Zlína vrátili do elitní šestky týmů. Jenže nestalo se. Berani opakovaně po hrubých individuálních chybách prohospodařili vedení. Karlovy Vary během dvou minut vyrovnaly a v prodloužení si následnou dalekou cestu domů zpříjemnily dvěma body.

17.2.2012 9

Extraligoví hokejisté Zlína (v modrém) nastoupili ve 49. kole nejvyšší soutěže proti Karlovým Varům. Pavel Kubiš (v modrém) proti Václavu Pechovi.Foto: DENÍK/Daniel Ostrčilík

PSG ZLÍN – KARLOVY VARY 2:3 V PRODL. (0:0, 1:0, 1:1 – 0:1)

V čase 43:16 umně tečoval těsně před Horčičkou po šesti vteřinách přesilovky osamocený Pech – 2:1. Varování nestačilo. Jen o 128 vteřin později mohla střídačka Karlových Varů vybouchnout podruhé. Pech obral za brankou Míku, předložil Kumstátovi, který si pohrál s Horčičkou a zavěsil – 2:2. „Byla to hrubá chyba, ovlivnila celý zápas. Nemělo by se to stávat a měli jsme vedení udržet. Myslíme si, že už je hotovo, a soupeře zbytečně pustíme do hry,“ litoval asistent hlavního trenéra Josef Turek.

Zkázu beranů dokonal ve čtvrté minutě prodloužení Gřegořek, který ránou v přesilovce čtyři na tři potrestal vyloučení Linharta. „Rozhodlo to. Je to problém, když se hráči nechají hloupě vyloučit,“ litoval Turek.

A to ještě v první třetině Karlovy Vary nevyužily dvouminutovou přesilovku pět na tři. „Začali jsme dobře, ale tohle nás přibrzdilo,“ uznal karlovarský trenér Martin Pešout.

Přitom berany dostal ve 28. minutě do vedení aktivní Holík, když střelou z velkého úhlu poslal kotouč do šibenice. „Ve druhé třetině soupeř využil aktivity a gól si zasloužil,“ poznamenal Pešout.

Ještě úvod třetí třetiny vypadal z pohledu Zlína nadějně. Čajánkova teč Tesaříkovy střely mohla definitivně připravit Karlovy Vary o reálnou naději na předkolo.

Všechno bylo jinak. Kontaktní trefa dodala Energii elán a Zlín se měl co ohánět. Přitom berani měli spoustu šancí rozhodnout už v první polovině zápasu. Jen Vlach zazdil tři šance. Ani Veselý neoslavil svůj osmistý start v extralize gólem. A Melenovský? Ten se chytá za hlavu ještě nyní.

Branky a nahrávky: 28. Holík (Leška), 42. Čajánek (Tesařík, Důras) – 44. Pech (Gawryletz, Gřegořek), 46. Kumstát (Pech), 64. Gřegořek (Gawryletz, Pech). Rozhodčí: Baluška, Konc (oba SR) – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Diváci: 3827.

Zlín: Horčička – Hamrlík, Linhart, Galvas, Zámorský, Tesařík, Řezníček, Míka, Matějíček – Holík, Leška, Köhler – Důras, Čajánek, O. Veselý – Melenovský, Roman Vlach, Ondráček – Kubiš, Fořt, F. Čech. Trenéři: R. Vlach a Turek.

Karlovy Vary: Mensator – Gründling, Gulaši, Lučka, P. Mocek, Gřegořek, Prošek, M. Rohan, Gawryletz – Zucker, Skuhravý, Kotrla – Kumstát, Pech, Zaťovič – Skladaný, T. Sýkora, Dej – T. Rohan, Kuběna, Vachovec. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.

Míka vzal chybu na sebe, Kubiše prohra rovněž štvala

Svou chybou soupeře nakopl a vrátil zpět do zápasu. Zaváhání zlínského hokejového obránce Radka Míky (na snímku) za vlastní brankou bylo pro berany osudové. Pomohl totiž Karlovým Varům vyrovnat a vrátit se zpět do zápasu.

„Beru to na sebe. Byla to moje chyba,“ litoval Radek Míka.

„Chtěl jsem puk rozehrát do rohu na křídelního útočníka, ale byl obsazený. Napadal mě hráč, chtěl jsem udělat vratnou, zmást jej pohybem. Manévr se mi povedl, ale praštilo mě to ruky, kotouč se mi zamotal mezi nohama a Pech to dával před branku na volného hráče,“ mračil se.

Míka přitom zavinil i první trefu Karlových Varů, jelikož za vysokou hůl se nechal vyloučit a po šesti vteřinách zklamaně opouštěl trestnou lavici. „Těžko se popisují pocity, které by se daly ventilovat. Bohužel, chyby už nevrátím. Nedá se nic dělat,“ klopil zrak zlínský zadák.

Na střídačce ani v kabině mu však hrubku, která výrazně ovlivnila vývoj zápasu, nikdo nevyčítal. „Trenér na to nereagoval. Ví, že jsem udělal chybu. Nepotřeboval jsem nějakým gestem srazit ještě dolů. Naopak kluci se zachovali výborně a všichni mě podrželi. Věděli, že se to stane každému. Určitě mi nikdo nenadával, že jsem prohrál zápas,“ poděkoval za podporu Radek Míka.

Velmi zklamaný z porážky byl i útočník Pavel Kubiš, který se do formy dostává po dlouhém zranění ledviny. „Vary vyrovnání nakoplo. Byly na koni, jelikož daly dva rychlé góly. Pak už jsme byli přepadlí. Přitom jsme si na ně věřili, přestože měly nějakou šňůru výher. Poslední roky se nám na ně dařilo,“ připomněl Kubiš, že Západočeši odvezli výhru naposledy v prosinci 2007.

O to více porážka v prodloužení bolí. „Štve nás to. Mysleli jsme si, že dnes vyhrajeme. Byli bychom před Vítkovicemi o dva body. Zápas u nich bude rozhodovat,“ tuší zlínský důrazný forvard.

Přestože se Zlínu na vítkovickém letišti dlouhodobě nedaří, v poslední době jim výjezdy svědčí více. „Nyní se nám hraje lépe venku, snad tam nějaké body urveme a bude se rozhodovat o postupu do čtvrtfinále až v posledním kole na Kometě,“ doufá Kubiš.

Autor: Daniel Ostrčilík