„O Petra Kratochvíla jsme měli velký zájem, minulý rok si velmi dobře rozuměl s Denisem Kindlem (získali v součtu 90 kanadských bodů). Věřím, že ve zbytku sezony zvýší produktivitu našeho útoku, což vnímáme jako největší problém aktuálního týmu. O Jirku jako defenzivního útočníka měly zájem i jiné extraligové týmy, ale dohoda s Kometou byla prioritní," zdůraznil pro klubový web generální manažer Beranů Robert Hamrla.

Zatímco Kratochvíl bude působit ve Zlíně, nejvyšší soutěž si znovu zahraje Ondráček. „Jirka projevil zájem si extraligu ještě zahrát a nám tato výměna dává smysl. Chtěl bych mu poděkovat za práci pro klub a popřát do zbytku sezony hodně štěstí,“ pronesl Hamrla.

Mikuláš Zbořil.
Obránce Beranů Zbořil: Je to tragédie, úvody zápasů jsou tristní

Petr Kratochvíl v probíhající sezoně nastoupil do 31 zápasů Komety Brno, zapsal čtyři asistence, gólu se nedočkal. V rámci střídavých startů absolvoval pět utkání za Přerov, bilanci měl 1+1.

U ševců navíc nebude pokračovat Matěj Zabloudil, kterému skončilo hostování.

Změn dozná i střídačka Beranů. Realizační tým rozšíří šéftrenér mládeže Zdeněk Sedlák starší, jenž se stane dalším asistentem hlavního kouče Miloše Říhy mladšího. „Od Zdeňka, jako bývalého reprezentačního útočníka, si slibuji, že se s útočníky zaměří na zvýšení střelecké produktivity a práci na vhazování," dodal Robert Hamrla.