„Ačkoliv jsme měli oproti loňsku o týden kratší přípravu na suchu, výkonnostní testy ukázaly, že hráči trénovali dobře, jejich morálka byla na vysoké úrovni a všechny objemy, které jsme měli v plánu, mužstvo absolvovalo," pochvaloval si trenér zlínského mužstva Rostislav Vlach (na snímku).

Radost mu dělal také zdravotní stav hráčů, omluvenek se scházelo jen minimum. „V globále se dá říct, že zranění či větší zdravotní problémy se nám vyhýbaly, nastaly jen drobné komplikace v podobě nějakých odřenin či natažených svalů," přiblížil trenér extraligových vicemistrů.

Mnohem větší komplikaci představovaly výkyvy počasí, hlavně pak vytrvalé deště a chladno. „Více času jsme museli trávit v tělocvičně či posilovně. Jinak jsme do přípravy zapojili také tenis, kolo, plavání, spinning či volejbal, aby to měli kluci co nejpestřejší," pokračoval Vlach.

Se suchou přípravou budou berani koketovat také o dalším společném srazu na konci července. „Na rozdíl od loňského roku vyjedeme na led hned první týden, kdy budeme trénovat pouze jednofázově. V dalších týdnech se už ale začneme chystat dvoufázově a posilovna či další doplňkové sporty nebudou chybět," slíbil Vlach.

Závěrem se zmínil také o hráčském kádru, který mají berani momentálně k dispozici. „Obranná řada už asi zůstane beze změny, jednoho útočníka bych si ovšem ještě dokázal představit. Záleží i na finanční stránce. Zatím vyčkáváme a uvidíme, kdo se na trhu objeví," doplnil kouč.