Ševci se dnes pod Ještědem museli obejít bez klíčových hráčů brankářské jedničky Libora Kašíka a nejproduktivnějšího hráče Robertse Bukartse, kteří vůbec s týmem na sever Čech ze zdravotních důvodů neodcestovali, a páteční kolaps proti Pardubicím si tak vybral nejen bodovou daň.

„Bohužel kvůli zranění vypadli další hráči, které momentálně nemáme kým nahradit," smutnil zkušený 54letý kouč Rostislav Vlach, který vedl společně s vedením klubu v sobotu po nevydařené koncovce s Pardubicemi i pohovory a následně se torzo týmu vydalo na dlouhou cestu na sever Čech.

Bukarts v pátek dohrál s naraženou rukou a do sestavy se má vrátit příští týden. V případě Kašíka je situace nejasná. Doba léčení je neurčitá a klub drží nad zdravotním stavem brankářské jedničky informační embargo pod formulkou „nespecifikované zdravotní problémy". Na marodce jsou navíc stále útočníci David Šťastný, Zdeněk Okál a Filip Chytil.

S torzem týmu a v nepříliš optimálním psychickém rozpoložení tak akcie na bodový zisk klesaly. Vydržely jen první třetinu, kdy ševci byli aktivní a napadali libereckou rozehrávku. Dokonce si vynutili dvě přesilovky, jenže v nich ani dalších čtyřech góly nepřišly. „První třetina byla z naší strany dobrá," podotkl zlínský kouč.

„Věděli jsme, že musíme být trpěliví, protože Zlín hraje venku dobré zápasy. To se dnes potvrdilo, byl vyrovnaným soupeřem," ocenil Zlín Filip Pešán.

Jenže jeho tým zaváhání nemilosrdně potrestal drtivým dvojúderem, ze kterého se Zlín už nevzpamatoval. Nejprve využil jedinou přesilovku hned první ve 22. minutě, kdy po souhře s Radivojevičem a po dorážce Jelínek překonal Štůralu. Navíc o minutu později se od chráničů Marušáka odrazil kotouč před Lakatoše, jemuž stačilo trefit odkrytou klec. „Zlomilo nás oslabení, ve kterém jsme dostali gól," věděl Vlach.

„Ten gól nás nastartoval. Drželi jsme trpělivost celých šedesát minut. Tu lehkou převahu v zápase jsme přetavili v góly, ale zápas byl vyrovnaný a jsem rád, že jsme ho takticky a přístupem zvládli," ocenil Pešán.

Jeho tým byl nebezpečnější a ševcům s inkasovanými góly docházely psychické síly vzdorovat. Zlín třeba přežil čtyřminutové oslabení po zásahu holí Kotvana do tváře Radivojeviče. Jenže ve 44. minutě však Vlach odraženou střelu do rohu nasměroval z minusového úhlu do zlínského brankoviště, kde si kotouč srazil Štůrala betonem do vlastní branky. Nejkrásnější akce večera přišla v 52. minutě, kdy Bulíř nabral rychlost ve vlastním obranném pásmu, profrčel celým kluzištěm i a Štůrala, navzdory čtyřem inkasovaným brankám v zápase nejlepší hráč Zlína, nestačil reagovat. „V dalším průběhu dvou třetin měl navrch Liberec, zejména z hlediska koncovky. My jsme tam nějaké šance měli, ale nedokázali jsme je využít. Proto jsme dneska prohráli. Bez gólů se nevyhrává," ví Vlach, proti jehož týmu vychytal brankář Liberce Roman Will první extraligové konto v kariéře. "Není to jen moje zásluha, kluci dnes zblokovali velké množství střel, moc mi pomáhají. Já jsem ale hlavně rád za tři body, šlape nám to. V dnešním zápase nám vyšlo vše, co jsme si řekli," prohlásil Will.

A už zítra od 17.30 hodin navíc čeká Zlín před vlastními fanoušky další silný kalibr – pražská Sparta. Udobří si ševci své fanoušky?

Bílí Tygři Liberec – PSG Zlín 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 22. P. Jelínek (Radivojevič), 24. Lakatoš (P. Jelínek, L. Krenželok), 44. J. Vlach (D. Špaček), 52. Bulíř (Jánošík). Rozhodčí: Hodek, Horák – Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:6, navíc Kotvan (Zlín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5583.

Sestavy:

Liberec: Will – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Vitásek – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Bartovič, Bulíř, Radivojevič – Svačina, Vantuch, Ordoš – D. Špaček, Hrabík, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Zlín: Štůrala – Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka, O. Horák – J. Ondráček, P. Holík, Říčka – Honejsek, Roman Vlach, Kubiš – Maruna, Podešva, O. Veselý – Gago, Karafiát. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.