Během reprezentační přestávky se s týmem trenéra Bokroše účastní náročného drilu. „Mám za sebou první trénink a bolí mě celý člověk. Ale ne, fyzicky se cítím velmi dobře,“ vtipkoval osmatřicetiletý brankář.

Můžete se podělit o první dojmy ve Zlíně?

Jsou naprosto normální. Byl to pracovní den, v němž jsme byli na spinningu a posilovali jsme. Řekl bych, že jsme se příjemně protáhli. V úterý dopoledne to bude stejné a po obědě se dostaneme na led. Bude to asi náročné. Myslím, že budu mít čas jen na odpočinek a na jídlo.

Dlouho jste působil v nedalekém Vsetíně, který byl velkým rivalem Zlína. Jak vás hráči přivítali?

Úplně v pohodě. Nějaké srandičky sice proběhly, ale Vsetína se netýkaly.

Mluvil jste s trenérem Bokrošem o své roli v týmu?

Zatím ještě ne, protože kvůli dopravní situaci v Malenovicích jsem přijel o čtvrt hodiny později. Bavili jsme se jen krátce. Ani nevím, jestli budu v pátek chytat proti Dynamu Moskva. Ale je mi jasné, že pokud bude Ičo Murín zdravotně v pořádku, je jasnou jedničkou a já budu chytat v Prostějově. Pokud by nebyl fit, budu připraven za něj zaskočit.

Proč jste skončil předčasně v Kolíně?

Mohl jsem tam chytat i dál, ale hokej je moje práce a za ni se platí. Tam to tak bohužel nefungovalo. Byl jsem zklamaný a když jsem pak byl bez práce, bylo čekání na nabídky dlouhé. Ale na druhou stranu díky tomu teď mám smlouvu v Prostějově, kde to už z dřívějška znám, a možná si ještě zachytám extraligu. Není to sice ideální varianta, přesto je ale pro mě velmi dobrá.