Hokejisté RI Okna Zlín nastoupí po reprezentační přestávce v Karlových Varech

Zlín během přestávky tvrdě trénoval a v pátek sehrál přípravný duel s moskevským Dynamem. V tomto utkání si odbyl premiéru ve žlutomodrém dresu zkušený gólman Radovan Biegl, jehož při zdravotních potížích jedničky Igora Murína klub získal na střídavý start.

Murín ani během pauzy zcela nedoléčil naražený bok, takže včera na západ Čech ani neodcestoval. Je tedy jasné, že v bráně Zlína se objeví Biegl, záda mu bude krýt náhradník Jakub Čech. „Murínovi jsme dali ještě dva dny na doléčení. Věřím, že to Biegl zvládne,“ řekl před odjezdem zlínský trenér Ernest Bokroš. Do sestavy celku RI Okna se vrátí uzdravený útočník Ivan Rachůnek. Na marodce ale stále zůstává kapitán Miroslav Okál, k němuž se přidal i Martin Čech.

V předchozím vzájemném duelu Zlín vedl, ovšem kvůli kurióznímu gólu v závěru o náskok přišel, nakonec padl po samostatných nájezdech a zabředl do výsledkové krize, z níž se začínal dostávat před přestávkou. Poslední domácí duel s Třincem snesl ta nejpřísnější měřítka. „Věřím, že ve Varech potvrdíme zlepšenou výkonnost,“ pravil Bokroš.

Karlovy Vary by rády vylepšily bilanci z období před přestávkou, kdy se radovaly z výhry pouze v jednom ze šesti utkání. „Pauza nám přišla vhod, moc se námnedařilo. Na druhou stranu jsme hráli pět zápasů ze sedmi venku. Mohli jsme dobře potrénovat, přestože jsme kvůli reprezentačním akcím nebyli kompletní,“ řekl asistent trenéra Václav Baďouček. Západočeši budou chtít proti Zlínu naplno bodovat.

„Tabulka se vyrovnává. Myslím, že Zlín se vrátí k úporné obraně,“ dodal Baďouček. Kromě dlouhodobě zraněných Krafta s Bílkem vypadl ze sestavy kvůli potížím s třísly také obávaný bek Ustrnul. Chybět by měl přibližně čtrnáct dnů. Posilami jsou Padělek ze Znojma a Bahenský z Litvínova.