Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bitky Zlína proti pražské Spartě předčily i NHL

Zlín – /6. DÍL SERIÁLU Nejsilnější momenty v historii zlínského hokeje, SOUTĚŽ/ Byla to šílenost! Box místo hokeje. Byla to řež bez pravidel, která nemá v českém hokeji na nejvyšší úrovni obdoby za 78 let existence. V neděli 31. ledna 2010 na ledě Zimního stadionu Luďka Čajky bylo v zápase 43. kola extraligy v zápase Zlína se Spartou (4:1) uděleno rozhodčími Polákem a Šírem 439 trestných minut, což je rekord soutěže.

23.8.2016
SDÍLEJ:

Bitky Zlína proti pražské Spartě předčily i NHLFoto: DENÍK/archiv

V šestém díle seriálu Nejsilnější momenty v historii zlínského hokeje přinášíme článek o největší bitce v historii českého a československého hokeje nejen podle udělených 439 trestných minut z ledna 2010 proti pražské Spartě.

Víc než třeba v NHL, kde pět let předtím v zápase Ottawa – Philadelpiha rozhodčí rozdali 419 trestných minut.

Jen pro zajímavost ve stejném roce jako ve Zlíně se porvali v KHL v zápase Čechova a Omskem hráči vyfasovali dokonce 607 trestných mi­nut.

„Navzájem jsme se hledali, kdo koho trefí," přiznal tehdy obránce Zlína Jan Švrček, který nyní obléká dres právě pražské Sparty.

Co se stalo? Od začátku se hrálo zostra, Zlín na ledě hokejové vládl, vedl 3:0, když v 15. minutě se za Přikrylovou brankou strhla mela, kdy nejprve Roman Vlach srazil Hromase. Pomstít jej přišel Hrdel, který Vlacha složil k ledu.

S vykloubeným ramenem jej poslal do nemocnice.

„Byl to souboj rameno na rameno. V žádném případě nešlo o úmysl. Ale proti třem jsem neměl šanci. Kdyby to byl férový zákrok jeden na jednoho dokázal bych si poradit," povídal Vlach.

„Do tohoto zákroku se hrálo v poklidu. Jenže to, kdy Hromas do něj bezhlavě bušil, bylo hodně nefér. Poté byl celý zápas vyhecovaný, což vyvrcholilo závěrečnou rvačkou," vzpomínal další bek Zlína Jiří Kučný, který byl jedním z aktérů hromadné šarvátky.

Na ledě to vřelo, podrobný popis událostí najdete na jiném místě strany. Na začátku třetí třetiny po ukončeném souboji Kučný vystartoval na nepřipraveného Davida Výborného, kterého poslal jednou ranou k zemi.

„Nechal jsem se unést, nezvládl jsem emoce. Výborný mě vyprovokoval řečmi, které jsem neustál a dal jsem mu ránu, za kterou bych se chtěl omluvit. Jsem rád, že není zraněný a zápas dohrál," vzkázal Kučný po zápase, který dostal od disciplinárky trest na čtyři duely. Švrček tehdy vyfasoval flastr na dva zápasy a ze strany Sparty Vydarený na jeden…

„Něco podobného jsme nikdy nezažili. Co se dnes stalo, je ostuda českého hokeje, než abychom se plácali po zádech. Impulzem všeho byly některé zákroky na hraně. Všeobecně se ví, že ve Zlíně jsou provokující typy hráčů a nyní se to opět potvrdilo," řekl naštvaně asistent trenéra hostů Miloš Holaň.

„Čekali jste, že si budeme rozdávat květiny? Nemáme si co vyčítat, oba týmy mají stejný díl viny," myslel si zlínský útočník Bedřich Köhler.

Posledních šest minut byla povolena pasivní hra. Oba týmy si jen nahrávaly na vlastní polovině, aby se duel vůbec dohrál.

Byť šlo o skandální průběh, přímí účastníci na ledě i tribunách nikdy nezapomenou…

KLÍČOVÉ OKAMŽIKY ZÁPASU

čas: 7:28 – Zlín rychle vede po brankách Vlacha, Köhlera a Záhorovského 3:0.
čas: 14:28 – Zlínský útočník Vlach narazil na mantinel na střet nepřipraveného Hromase. Následně zlínský centr třetí formace dostává co proto od trojice sparťanů, přičemž Hrdel Vlachovi vykloubil rameno a je poslán předčasně pod sprchy.
čas: 15:26 – Zlínský obránce Švrček poslal nevybíravě ranou do obličeje k zemi Hanzlíka. Vše se obešlo bez šarvátky, Švrček putoval předčasně pod sprchy.
čas: 24:30 – Po střetu domácího Balaštíka s gólmanem Přikrylem vznikla před sparťanskou bránou mela, ze které vzešel jeden pěstní souboj Linharta s Podlešákem. Oba kohouti následně putovali do šaten.
čas: 40:00 – Menší šarvátka mezi domácím Bořutou a Koreisem, oba dostali menší trest, sparťan navíc 10 min. osobní trest.
čas: 41:46 – Dotírajícího Hromase na zlínského brankáře odtáhl pod krkem Galvas, následně odstartovala hromadná bitka mezi: Galvas – Hromas, Balán – Ton, Kučný – Výborný, Köhler – Hanzlík, Sivák – Philipp
Z bitky vybočil až okamžik, když po ukončeném pěstním souboji ještě Kučný udělil ránu Výbornému, který se následně teatrálně podruhé svalil k zemi. Všichni dostali trest 5+ do konce utkání, Kučný navíc trest ve hře.
čas: 44:23 – Sparťan Vydarený fauloval Kubiše, do šarvátky se pustili rovněž Ručinský s Lučkou. Až na posledně jmenovaného byli všichni potrestaní dvouminutovými tresty.
čas: 53:50 – Sparta již do konce zápasu kombinuje ve své obranné třetině, Zlín tomu jen přihlíží.
Rozhodčí rozdali celkem 439 minut. Zlínu 234 minut, Spartě 205 minut.
Tresty do konce: Zlín: Balán, Galvas, Kučný, Köhler, Linhart, Sivák, Švrček. Navíc trest ve hře Kučný za brutální napadení Výborného.
Sparta: Hanzlík, Hrdel, Hromas, Philipp, Podlešák, Ton, Výborný.

Autor: Daniel Ostrčilík


Zapojte se do hlasování a vyhrajte věcné ceny

Do startu hokejové extraligy sice zbývá necelý měsíc, ovšem regionální Deník ve spolupráci s hokejovým klubem PSG Zlín a Radiem Zlín vám v příštích dnech přinese seriál 11 NEJSILNĚJŠÍCH OKAMŽIKŮ v historii hokejového klubu z Baťova města.

Abychom vás ještě více vtáhli do dění, společně jsme pro vás připravili hlasování a soutěž o zajímavé věcné ceny.

Pokud chcete vyhrát dresy zlínských hokejistů, hokejky, wellness v hotelu Baltaci, předplatné Deníku či další zajímavé ceny, zapojte se prostřednictvím kuponu, který v době seriálu (od 10. 8. do 7. 9. 2016) bude vycházet ve vašem regionálním Deníku (Zlínský deník, Slovácký deník, Kroměřížský deník, Valašský deník). Vedle vašeho hlasu pro nejsilnější okamžik v historii PSG Zlín si tipněte, kolik diváků (doma i venku) navštíví přípravné utkání extraligových hokejistů Zlína do 30. 8. 2016.

Ti nejpřesnější získají výše uvedené ceny. Uzávěrka soutěže je 29. 8. 2016.

O co se hraje?

 1. cena: hraný dres hráče PSG Zlín z uplynulé sezony
 2. cena: hraná hokejka hráče PSG Zlín z uplynulé sezony
 3. cena: hraný dres hráče PSG Zlín
 4. cena: wellness do hotelu Baltaci ve Zlíně
 5. cena: dárkové předměty PSG Zlín (šála, puk a další)
 6. cena: předplatné Regionálního deníku na 14 dnů
 7. cena: balíček Rádia Zlín (tričko, potítko, kšiltovka, ponožky).
 8. – 10 cena: 2 vstupenky na sezení na úvodní domácí utkání PSG Zlín – Kometa Brno (9. září 2016)
Hlasujte o nejsilnější okamžik v historii hokejového klubu PSG Zlín

Hlasujte o nejsilnější okamžik v historii hokejového klubu PSG Zlín

 1. Nejrychlejší gól v historii klubu – Pavel Janků dal po 7 vteřinách 3. semifinále play-off 1995 proti Kladnu (datum vydání příběhu v tištěném vydání regionálního Deníku: 10. 8. 2016)
 2. Nešťastná kaluž ve finále 1995 (12. 8.)
 3. Gól Jaroslava Balaštíka tři vteřiny před koncem čtvrtého zápasu čtvrtfinále play-off 2003/2004 v Třinci (17. 8.)
 4. Záchrana mezi elitou v sezoně 1980/81 – až výhrou v posledním zápase nad Košicemi 8:2 (19. 8.)
 5. Vyrovnávající gól Filipa Čecha v 7. zápase finále 2013 proti Plzni (20. 8.)
 6. Největší bitka proti pražské Spartě v sezoně 2009/10 (24. 8.)
 7. Nešťastné tragické upadnutí Luďka Čajky v Košicích (27. 8.)
 8. Rekord české extraligy brankáře Vladimíra Hudáčka, který v sezoně 1999/2000 od 6. do 10. kola neinkasoval gól – celkem 262 minut a 51 vteřin (31. 8.)
 9. Petr Čajánek v sezoně 1997/98 nastřílel Opavě v jednom zápase 6 branek (2. 9.)
 10. Rozhodující gól Petra Lešky v prodloužení 7. čtvrtfinále play-off proti Znojmu v sezoně 2001/2002 (3. 9.)
 11. Zisk českých titulů v roce 2004 a 2014 (7. 9.)

Autor: Redakce

Hlasujte o nejsilnější okamžik v historii hokejového klubu PSG Zlín

Nejrychlejší gól v historii klubu – Pavel Janků dal po 7 vteřinách 3. semifinále play-off 1995 proti Kladnu (datum vydání příběhu v tištěném vydání regionálního Deníku: 10. 8. 2016)

0 %

Nešťastná kaluž ve finále 1995 (12. 8.)

1 %

Gól Jaroslava Balaštíka tři vteřiny před koncem čtvrtého zápasu čtvrtfinále play-off 2003/2004 v Třinci (17. 8.)

3 %

Záchrana mezi elitou v sezoně 1980/81 – až výhrou v posledním zápase nad Košicemi 8:2 (19. 8.)

0 %

Vyrovnávající gól Filipa Čecha v 7. zápase finále 2013 proti Plzni (20. 8.)

28 %

Největší bitka proti pražské Spartě v sezoně 2009/10 (24. 8.)

2 %

Nešťastné tragické upadnutí Luďka Čajky v Košicích (27. 8.)

55 %

Rekord české extraligy brankáře Vladimíra Hudáčka, který v sezoně 1999/2000 od 6. do 10. kola neinkasoval gól – celkem 262 minut a 51 vteřin (31. 8.)

1 %

Petr Čajánek v sezoně 1997/98 nastřílel Opavě v jednom zápase 6 branek (2. 9.)

1 %

Rozhodující gól Petra Lešky v prodloužení 7. čtvrtfinále play-off proti Znojmu v sezoně 2001/2002 (3. 9.)

1 %

Zisk českých titulů v roce 2004 a 2014 (7. 9.)

9 %

Hlasovalo: 1141

Anketa byla ukončena

23.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lukáš Činč je jedním z nejmladších kandidátů do letošních voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Kandiduje za TOP 09.

„Pro spoustu mých vrstevníků není politika „cool“, říká mladý kandidát

PROTEST. Praktičtí a dětští lékaři v úterý zveřejnili své argumenty proti dalšímu nárůstu nesmyslné byrokracie. Na snímku čekárna u praktického lékaře MUDr. Jiřího Šmída v jabloneckém Mšeně.

Stávka! V kraji ve středu zavře ordinace většina praktiků

Na Kodaň zdarma. Fastav pro fanoušky znovu vypraví speciální vlak

Žádné starosti s cestou ani parkováním, fanoušci zlínských fotbalistů mohou na čtvrteční utkání základní skupiny Evropské ligy znovu vlakem. Vedení Fastavu stejně jako při úvodním zápase s Tiraspolem vypraví do Olomouce speciální soupravu, která bude po předložení vstupenky na duel s Kodaní zcela zdarma.

Ve středu ve Zlínském deníku: Prvňáčci z Vlachovic, Pozlovic a Hřivínova Újezdu

Ojedinělý seriál Deníku Naši Prvňáci pokračuje dalším dílem. Ve vašem Deníku tak ve středu najdete další výjimečné tablo našich nejmenších školáků. 

AKTUALIZOVÁNO

Kouč Zlína Svoboda: Veselý neměl důvod se mstít

Dvě třetiny působili bez energie. Až ve třetí části se beran zase probudil. Hokejisté Aukro Berani Zlín stáhli Honejskem a Šťastným ztrátu z 1:4 na 3:4 a šli za vyrovnáním. Jako v neděli s Plzní. Čtvrtá trefa Zlína visela ve vzduchu.

Posílení spojů ve Zlíně

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice oznámila, že posílí v dušičkovém období autobusové linky, které používají cestující k jízdám na místní hřbitovy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení