Do sestavy Beranů se vrátil bývalý kapitán mužstva Tomáš Žižka, po ráně holí do obličeje v úvodním kole v sestavě nechyběl ani Jiří Suhrada. Mezi beky naopak absentoval zkušený Ondřej Němec, který proti Litvínovu musel střídat už v první třetině.

Kometa na hokejisty Zlína v úvodní třetině vlétla velkým tlakem, hosté se však ubránili. Stejně jako šesti přesilovým hrám domácího favorita v zápase. Skóre duelu se poprvé měnilo v 55. minuty, kdy se prosadil Kučeřík. Ve stejně minutě náskok brněnských navýšil Mueller.

Hosté se však nevzdali, zásluhou přesné trefy Petera Tršky a úspěšného samostatného úniku Štěpána Fryšary do konce základní hrací doby srovnali na 2:2. Závěr prodloužení přinesl více štěstí domácím hráčům.

Hokejisté Zlína další utkání odehrají už v úterý na Zimním stadionu Luďka Čajky proti Českým Budějovicím.

Tipsport ELH, 2. kolo

HC Kometa Brno – PSG Berani Zlín 3:2 p. p. (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 55. Kučeřík (R. Pavlík, Kollár), 55. Mueller (Ďaloga, P. Holík), 65. Ďaloga – 57. Trška, 59. Fryšara (T. Mikúš)

Rozhodčí: Kika, Vrba – Rampír, Bohuněk. Střely na branku: 42:15. Vyloučení: 4:6

Diváci: 6482

HC Kometa Brno: Tomek (Klimeš) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Gulaši, D. Mikyska – Zaťovič, P. Holík, Mueller – M. Haščák, Krištof, Vincour – L. Horký, Kollár, R. Pavlík – Kusko, Rákos, Mallet – Šoustal.

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Žižka, Suhrada, Trška, Ferenc, M. Novotný, Gazda, Dluhoš – T. Mikúš, Fořt (C), Kubiš (A) – Okál, Honejsek, Šlahař – Köhler (A), Fryšara, Vopelka – Hejcman, P. Sedláček, Sebera.