Zápas to ovšem vůbec nebyl jednoduchý. Uničov, který postoupil do čtvrtfinále z předkola přes Přerov, se na Valašsku dlouho držel své šance na dobrý výsledek. Bobrům dopomohl k úspěšnému vstupu do série velmi dobrý začátek zápasu. „První třetina byla pro nás ideální. Vedli jsme 2:0 a mužstvo se po počáteční nervozitě dost uklidnilo,“ pochvaloval si dobrý start do utkání kouč Valašského Meziříčí Roman Sedlák.

I za dvoubrankového vedení si vytvářeli domácí další šance, ale žádnou nemohli dlouho proměnit. Těsně před druhou přestávkou se naopak trefili v přesilovce hosté, a najednou to bylo jen o gól. „To byly asi nejhorší momenty zápasu. Za našeho vedení 2:0 jsme měli několik dobrých šancí jít na 3:0, ale nedali jsme je. Mohlo být hotovo už mnohem dříve,“ pokračoval Sedlák.

Naštěstí Bobry tentokrát opět podržely přesilovky a z jedné z nich ve třetí třetině přidal uklidňující třetí gól obránce Krisl. „Přesilovky rozhodují play off zápasy a jsme rádi, že nám i tentokrát zafungovaly. Byl to pro nás moc těžký zápas a jsme rádi, že jsme jej zvládli,“ oddechl si kouč Bobrů. Druhý zápas série hrané na dvě vítězství se hraje ve čtvrtek 19. března večer v Uničově.

První zápas čtvrtfinále se nepovedl druhému regionálnímu zástupci. Vsetín v Hodoníně prohrál vysoko 0:5 a je jeden zápas od vyřazení z play off. Duel přitom vůbec nevypadal tak, jak nakonec dopadl. Až do poloviny utkání byl bezbrankový stav. „V první třetině jsme myslím byli lepším týmem a vytvořili jsme si dost šancí. Jenže jsme je neproměnili a ve druhé třetině přišel trest. Dostali jsme dva góly v oslabení a domácí to nastartovalo,“ uvedl k utkání trenér Vsetína Viktor Hlobil.

Prostřední část prohráli Valaši 0:3 a právě tady přišli o šanci na úspěch. „Ještě jsme i pak za stavu 0:3 měli nějaké šance, ale opět jsme je nedali. V závěru jsme už spíše šetřili síly na druhý zápas a taky prostřídali některé hráče,“ pokračoval Hlobil.

Druhé utkání série se hraje ve čtvrtek 19. března od 18 hodin ve Vsetíně. Valaši v něm budou mít nůž na krku. „Musíme se poučit z prvního zápasu a především hrát důrazně a mnohem přímočařeji,“ má jasno o receptu na prodloužení sezony Hlobil.