„Je to pro mě moc hezký den. Jubilejní zápas a ještě jsme vyhráli, což je ze všeho nejdůležitější,“ rozplýval se po konci úspěšného střetnutí 35letý útočník.

První trefa zápasu z jeho hole přišla na konci osmé minuty, kdy využil přihrávku Vopelky a před domácím brankářem Pavelkou nezaváhal.

Podruhé se do listiny střelců zapsal v závěrečné power-play. Před modrou čarou převzal puk, zavezl jej do útočné třetiny a s přehledem završil výhru hostů.

„Oproti předchozím zápasům jsme měli lepší pohyb. Navíc nám vyšla první třetina, měli jsme tak na co navázat,“ připomíná vyrovnané dějství 1:1.

Berani poté ve druhé třetině soupeři odskočili na 3:1.

„Liberec není v úplné herní pohodě. Dařilo se nám s ním držet krok. Měli jsme tak o co hrát. Nakonec se nám dařilo přidávat další branky,“ těšilo Kubiše.

Radost to pro něj v tento den nebyla jediná. Za hokejisty Zlína odehrál 800. duel. V jiném extraligovém klubu přitom ani nenastoupil.

„Před sezonou jsem se na tuto statistiku díval. S Jirkou Ondráčkem příliš bodů nesbíráme, tak alespoň sledujeme odehrané zápasy,“ smál se dobře naladěný hokejista, který během zlínského působení nasbíral 248 kanadských bodů za 131 branek a 117 asistencí.

O tom, že se bájná hranice blíží, věděl už před zápasem na ledě Tygrů.

„Tonda Honejsek do společné skupiny napsal, že mě toto utkání čeká právě v neděli,“ prozradil, jak se o tom dozvěděl. „Více jsem však o této metě ani nepřemýšlel. Spíše jsem měl trochu obavy ze zápasu, výhry odsud často nevozíme. Naštěstí se nám to povedlo,“ jásal Kubiš, který na severu Čech se svými spoluhráči zvítězil teprve podruhé od konce listopadu 2015. Ve zbylých devíti zápasech Berani prohráli.

Ale zpátky k jubileu Pavla Kubiše. Jak je blízko tomu, aby jednou dosáhl na magickou hranici 1 000 zápasů?

„Upřímně si nemyslím, že je to reálné. Musel bych odehrát přibližně čtyři celé sezony,“ poukazuje na skutečnost, jak by bylo náročné se k tomuto číslu dostat.

„Pro mě osobně už byla neuvěřitelná tato meta. Nepodaří se to každému. Nyní však zkusím jít sezonu po sezoně,“ uvádí.

Berany od úterý v rozmezí osmi dní čekají čtyři zápasy v řadě na Zimním stadionu Luďka Čajky. Od 17.00 hodin postupně vyzvou Karlovy Vary, Litvínov, Olomouc a Plzeň, proti které v pátek prohráli 5:7.

„Od doby, co soutěž zase pustili, je to hodně náročné. V podstatě pět týdnů jedeme v kuse,“ zdůrazňuje nabitý program.

„Trenéři nám poslali rozpis na další týden, jeden den nemusíme na zimák. Neustále jsme v autobuse nebo na stadionu. Jsem rád, že další zápasy odehrajeme doma,“ těší Kubiše.

Jak by tedy mohl vypadat den zkušeného útočníka, který v 17 letošních zápasech extraligy vstřelil pět branek a na další tři přihrál?

„Dozvěděl jsem se to až během dneška. (neděle – pozn. red.) Zatím jsem nic neplánoval, pokusím se nasát vánoční atmosféru,“ přemýšlí nad dnem volna.

Neodrazuje ho ani současná situace, kdy po zemi působí různá omezení.

„Sice je to zkrouhlé, ale bude mi stačit, když budu doma. Možná se půjdu podívat na náměstí a dát si svařák,“ usmívá se zlínský matador.