„Pro nás je to hrozně mrzuté,“ štvalo hlavního kouče Roberta Svobodu, jehož tým i přes velmi slušný dojem z předvedené hry prohrál počtvrté v řadě, v sérii získal pouze jeden bod a vypadl z elitní desítky.

Když ve 49. minutě Fořt vyrovnal na 3:3, klidně mohli ševci shánět balící papír a stužku. Body byly na dohled. Jenže Berani chvíli předtím promarnili dvojnásobnou přesilovku a naopak tři minuty po vyrovnávací trefě zasadili domácí v početní převaze údeřili Ščotkou.

„Tohle bylo rozhodující pro celý zápas,“ našel snadno klíčový moment zápasu asistent trenéra Litvínova Radim Skuhrovec.

V 56. minutě si pak ještě Válek (2+1) vychutnal zlínskou obranu i brankáře Sedláčka a svým druhým gólem dal razítko na vánoční bodovou zásilku.

„Nám se podařil podobný výkon jako doma s Třincem, ještě deset minut před koncem bereme bod a nakonec nemáme nic,“ klopil zrak Svoboda.

Berani přitom se soupeřem drželi krok. Byl to právě Fořt, jenž v 10. minutě z levého kruhu chladnokrevně zakončil a poslal hosty do vedení. Jenže Litvínov během 136 vteřin Lukešem ve vlastním oslabení a Hüblem otočil výsledek.

Divočinu v úvodní části dokončil Lakatoš, který svým druhým gólem v řadě vyrovnal. Dvě vteřiny před první sirénou hned po buly zaskočil Januse. V závěru druhé třetiny však Válek využil přesilovku a Chemici zase vedli. V čase 48:10 vyrovnal Fořt, jenže veselejší Vánoce si teprve třetí výhrou z posledních devíti utkání udělal Litvínov.

„Jsme samozřejmě strašně šťastní za to, že se nám podařilo vítězství, protože jsme ho strašně potřebovali. Ať se to třeba některým divákům nelíbilo, tak ten výkon z naší strany byl efektivní. Přežili jsme i tlak soupeře a jsme šťastní, že bereme tři body,“ ulevil si Skuhrovec.

„Trápíme se v produktivitě, ve druhé třetině jsme měli několik vyložených šancí. Neproměníme bohužel ani přesilovku pět na tři, takže je to pro nás zklamání, že jsme tady nic neuhráli, vzhledem k tomu průběhu utkání,“ litoval Svoboda, jehož tým na Štěpána vyzve od 15.30 hodin Hradec Králové.

LITVÍNOV - PSG BERANI ZLÍN 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 15. min F. Lukeš z trestného střílení, 17. V. Hübl (Válek), 39. Válek (Baránek), 53. Ščotka (Kašpar), 56. Válek (F. Lukeš, V. Hübl) - 10. Fořt (J. Ondráček), 20. Lakatoš (Herman, Okál), 49. Fořt (Kubiš). Rozhodčí: Pešina, Kika – Kis, Rampír. Vyloučení: 7:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.

HC VERVA Litvínov: Janus – Porseland, Ščotka, L. Doudera, Baránek, Romančík, Suchánek, Březák – Petružálek, J. Mikúš, Kašpar – Válek, V. Hübl, F. Lukeš – Myšák, Gerhát, Trávníček – D. Tůma, M. Hanzl, Jurčík. Trenéři: Razým, Skuhrovec.

PSG Berani Zlín: J. Sedláček – Nosek, Freibergs, Řezníček, Žižka, Gazda, Valenta, Zbořil – J. Ondráček, Fořt, Kubiš – Okál, Lakatoš, Herman – Fryšara, P. Sedláček, Popelka – E. Kulda, Honejsek, Poletín. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.