Jestliže berani dál pomýšlejí na umístění v elitní šestce zaručující přímý postup do čtvrtfinále, měli by porazit dnes od 17.30 Hradec Králové a udržet současnou šestou příčku.

„Je to jeden z klíčových zápasů. Týmy jsou natěsnané na sobě. Brno před námi, Vítkovice za námi. Týmů, které myslí na šestku, je víc," ví hlavní kouč Rostislav Vlach.

Dokonce mohou myslet i na čtvrtý „flek", kde se drží právě dnešní soupeř. Na něj se v případě výhry a zaváhání páté Komety mohou dotáhnout.

„Máme těžké soupeře. Nechci spekulovat. Na los jsem se díval. Všechny mančafty, které bojují o šestku, ho mají přibližně stejný," vypočítával Vlach.

Po výhře 6:3 nad beznadějně posledním Chomutovem má zlínský trenér důvod k mírnému optimismu.

„Byl to celkem slušný výkon. Samozřejmě i s nějakými nedostatky. Ale byl to náš první zápas po třech týdnech, proto věřím, že zlepšení výkonů bude ještě pokračovat," doufá zlínský stratég.

Příjemně jej překvapil především čtvrtý útok vedený Melenovským, Kubišem a Ondráčkem. „S Chomutovem patřil mezi nejlepší. Všem třem to fungovalo," liboval si.

Hradec Králové však bude spoléhat na defenzivu. „Tu mají dobrou v čele s brankářem. A samozřejmě i v útoku mají svou kvalitu," varuje Vlach, který bude postrádat Kotvana.

„Má potíže se zápěstím. Místo něj nastoupí Urbanec," informoval Vlach, který dá možná šanci po delší době brankáři Horčičkovi. „Rozhodneme se před zápasem," mlžil Vlach.