„Do přípravy jdu naplno. Snad zdraví vydrží a bude se nám jako týmu dařit,“ věří pětadvacetiletý rodák z Topoľčan, který už v Česku hrál.

Proč jste přijal nabídku Zlína?
Ve Slovanu Bratislava mi v dubnu skončila smlouva a o nové jsme se ani nebavili. Zato Zlín mě oslovil jako první a navíc šlo o českou extraligu. Na tuto soutěž mám dobré vzpomínky. Hlavně v Budějovicích jsem se cítil dobře. V Třinci jsem toho moc neodehrál, protože hned na začátku sezony jsem se zranil.

V minulé sezoně jste si také hokeje příliš neužil. Co přibrzdilo vaši kariéru?

Měl jsem poraněný kotník. V lednu jsem začal bruslit, pak jsem se šel rozehrát do prvoligového Kežmarku. Chtěl jsem dohnat to, co jsem zameškal. Měl jsem sice nabídky ze slovenské nejvyšší soutěže, ale pustili mě jen do první ligy. Asi nechtěli posilovat konkurenci. Nakonec jsme vybojovali účast v extralize, což byla velká událost, protože Kežmarok postoupil druhý rok za sebou.

Zajímaly se o vás kromě Zlína i jiné čeké kluby?

Agent mi říkal, že byly ve hře další dva týmy, jenže nebylo to konkrétní. Ze Slovenska se taky něco naskytlo, ale Česko se neodmítá.

Jakou roli hrál při přestupu trenér Bokroš?

Oslovil mě, debatovali jsme spolu. Doufám, že bude pro mě výhodou, že mě zná. Jsem taky Slovák, ale na to se nemohu spoléhat. V první řadě jsou výkony. On má rád svědomitou práci, takže se mnou snad bude spokojený.

Znáte někoho v novém mužstvu?

S Markem Melenovským jsme byli v Třinci, Ivana Rachůnka jsem zažil v Budějovicích, ale tehdy byl zraněný.

A co váš krajan Andrej Novotný?

S ním jsme se znali jen od vidění. Ale teď mi slíbil, že mi ukáže město. Už se těším. (Úsměv.)

Máte přehled o výsledcích Zlína v posledních letech?

Jasně, hlavně kvůli tomu, že tady působí trenér Bokroš a vždycky tu bylo několik slovenských hráčů. Pozoruji, že je tady opravdu dobrá parta.

Za slovenskou reprezentaci jste nastoupil třikrát. Toužíte po návratu do národního týmu?

Nad tím moc nepřemýšlím. Hlavní bude, abych si tady vybojoval místo v sestavě. Potom se uvidí. Reprezentace teď rozhodně není mým hlavním cílem.

V jakém stavu je momentálně kotník, který vás nadlouho vyřadil ze hry?

V závěru sezony na ledě jsem nepociťoval žádné bolesti. Teď jdu do přípravy naplno.

Ne každý hokejista snáší dobře letní dřinu. Jak jste na tom vy?

Až doteď jsem s tím neměl problémy. Uvidíme po zranění, jak to budu zvládat. Mám víc kil, jsem vysoký. Proto mi hodně vyhovuje jízda na kole, kolečkové brusle. Snad bude kotník dobrý, i když budu běhat nebo skákat.

Už jste si zjišťoval, jak náročná je letní příprava pod koučem Bokrošem?

Trošku ho znám. (Úsměv.) Ještě když jsem byl před lety ve Slovanu jako junior, on tam tehdy vedl muže. A pamatuji si, že kluci z áčka chodili po trénincích trošku zničení. Před rokem byl v Bratislavě trenér Čada a to byla taky pořádná dřina.