„Branka mě určitě těší, první je pouze jednou za život. Ale radši bych ji vyměnil za tři týmové body, které potřebujeme,“ hlesl po konci zápasu 19letý útočník.

Berani přitom do utkání vstoupili dobře. „I když jsme prohrávali, tak v první třetině jsme měli dobrý pohyb. Branka padla po mojí chybě, kdy jsem špatně vyvezl puk,“ kál se Sebera.

Na výkon navázali v úvodní polovině dalšího dějství, kdy také padla jediná branka Beranů v zápase.

„Druhá desetiminutovka ale nebyla dobrá, v pásmu nás víckrát zamkli. Tam jsme vypadli,“ připomněl Sebera aktivitu hostů. Po největším tlaku si dokonce trenérský štáb Beranů vyžádal oddechový čas.

„Celkově si však myslím, že to od nás nebylo špatné. Musíme ovšem dávat více branek,“ zdůraznil mladý forvard, pro kterého se jednalo o 9. start v extralize.

Hokejisté Zlína během svátečního večera prohráli druhý extraligy zápas v řadě. První nezdar se udál na ledě pražské Sparty, kde dva dny před Štědrým dnem padli vysoko 0:10.

„V kabině jsme si řekli, že daný zápas musíme hodit za hlavu, nebylo to tam dobré. Vše se sešlo se vším,“ mrzelo Matěje Seberu.

„Bohužel to skončilo, jak skončilo. Nedali jsme ani gól, možná to nyní ještě bylo v hlavách. Musíme dále makat a věřit,“ má jasno Sebera, který letos nastupoval také za prvoligový Přerov.

Sobotní zápas proti hradeckému Mountfieldu byl o to specifičtější, že se hrál na druhý svátek vánoční.

Zápasy v tento den zpravidla bývají přitažlivější i pro oko diváka, vinou koronavirové krize však fanoušci na stadion přijít nemohli.

„Před diváky jsem nebyl zvyklý hrát ani předtím, v juniorce chodilo podobně lidí,“ poukázal s úsměvem na skutečnost, že ještě loni nastupoval za juniorský výběr Beranů. V něm se objevil také v šesti letošních zápasech, ve kterých zapsal 10 kanadských bodů.

„Pro mě je to tak pořád stejné, akorát nyní už hrají na vyšší úrovni. Pro zkušenější kluky to však jde poznat, 26. většinou bývá plný dům. Je doba, jaká je, musíme makat bez nich,“ bere Matěj Sebera současnou situaci realisticky.

Berani svůj další extraligový zápas sehrají v pondělí. Od 18.00 hodin se představí na ledě Pardubic, proti kterým ze dvou letošních vzájemných zápasů získali pět bodů. Na konci září nejprve vybojovali první extraligovou výhru v letošním ročníku, o měsíc a půl později Východočechy udolali 3:2 po samostatných nájezdech.