„U obou jsme uplatnili opci a jsou v extraligovém kádru jako perspektivní mladí gólmani. Dan nakoukl během letošní sezony velmi směle do extraligy a je velkým příslibem do dalších let. Michal nastupoval ještě za juniory, známe ho dobře z přípravy, má na za sebou již pár zápasů za seniory ve druhé lize,“ připomněl hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín Robert Svoboda.

Daniel Huf odchytal v letošní sezoně v extralize během 10 utkání celkem 352 minut s úspěšností 90,64 procenta a průměrem 2,73 gólů na zápas. Stál ve zlínské brance při vítězných zápasech na ledě Komety Brno, doma s Hradcem Králové a vychytal úspěšný rozstřel na ledě mistrovského Třince. V Brně si připsal dokonce premiérovou nulu v extralize.

„Těší mě, že právě mateřský klub uplatnil opci. Měl jsem v uplynulé sezoně za cíl odchytat pár utkání v extralize a vyhrát domácí zápas, což se splnilo. Od dětství jsem si přál vychytat výhru na zlínském ledě před skvělými fanoušky. Byly to obrovské emoce a krásné okamžiky,“ vybavil si Huf triumf s Hradcem Králové.

„Právě to mě žene do další usilovné práce, mám motivaci se nadále zlepšovat a bojovat o svou pozici v týmu,“ dodala dvacetiletá zlínská naděje.

Rodák z Přílep u Holešova nastupoval letos rovněž v první lize za prostějovské Jestřáby, kde odehrál celkem 16 zápasů (971 odchytaných minut) s úspěšností 91,65 procenta a průměrem 2,53 gólů na zápas.

„Na Hané jsem byl na zkušenou již v loni. Letos jsem tam chytal ve druhé polovině sezony již pravidelně. Gólman se cítí jinak, když chytá zápasy. Poctivě jsem trénoval a přiklonilo se mně i štěstí. Děkuji oběma klubům, že se domluvily na spolupráci a byl jsem v zápasovém vytížení,“ vzkázal na dálku Huf.

Klub zároveň zveřejnil seznam hráčů, se kterými je smluvně dohodnutý na nadcházející sezonu.

Brankáři: Daniel Huf, Libor Kašík, Michal Kořének.

Obránci: Jakub Ferenc, Matyáš Hamrlík, David Nosek, Dalibor Řezníček, Tomáš Žižka.

Útočníci: Jan Dufek, Tomáš Fořt, Štěpán Fryšara, Jakub Herman, Antonín Honejsek, Bedřich Köhler, Pavel Kubiš, Zdeněk Okál, Jiří Ondráček, Pavel Sedláček, Jakub Šlahař.