„Zápas se nám povedl herně i v koncovce. Šance, které jsme měli, jsme proměnili. Chtěl bych hráčům poděkovat za předvedený výkon v čele s Liborem Kašíkem," vzkázal hlavní kouč Rostislav Vlach.

Gólové bombardování začalo ve 28. minutě. Nejprve využil přečíslení v přesilovce, když Bukarts si počkal u zadní tyčky na přihrávku Žižky a ševci vedli.

O šest minut později pak Říčka dostal přihrávku od lotyšského útočníka mezi kruhy a havířovský odchovanec se z podobných pozic nemýlí a trefil přesně horní růžek Taylorovy branky.

Jen o 75 vteřin později nahodil ve středním pásmu své tryskové motory v nohou Čachotský, objel beka a svým typickým bekhendovým blafákem vyhnal sparťanského gólmana na střídačku a kouč Jandač si musel vzít oddechový čas.

Čtvrtou ránu z milosti přidal v 50. minutě Okál dělovkou do horního rohu. Sparta se prakticky k ničemu nedostala. Nevyužila ani 22 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři v závěru druhé třetiny, ševci oslabení zvládli na výbornou.

Spartu prakticky k ničemu nepustili. A zbytek pokryl výtečný Kašík ve zlínské brance.

„Nehráli jsme je dobře. Za stavu 3:0 se zápas těžko otáčí," věděl hlavní trenér Sparty Josef Jandač.

Ve třetí třetině domácí rezignovali a ševci v poklidu dotáhli utkání do vítězného konce, čímž splnili svou misi – z hlavního města si odvezli do domácích odvet jedno cenné vítězství.

Zlínu se vydařila už první bezgólová třetina. Byť ševci nevyužili čtyřminutové vyloučení Pecha za vysokou hůl, sevřeli Spartu do silných kleští. „Pro nás se zápas nevyvíjel už od začátku. Podepsalo se na nás i čtyřminutové vyloučení. Když soupeř odskočil, nebyli jsme schopní se prosadit přes jejich obranu," litoval Jandač.

Sparta včera nezvládla zápas v disciplíně. Ze sedmi přesilovek ševci dvě využili.

Od prvního zápasu se značně přitvrdilo, domácí si hleděli Bukartse, jehož se snažili provokovat. A došlo i na mezinárodní potyčku nejlepších střelců obou týmů v základní části, lotyšského snajpra Zlína Robertse Bukartse se slovinským kanonýrem Robertem Saboličem.

Včera byli ševci k nezastavení…

Sparta – Zlín 0:4

Branky a nahrávky: 28. Bukarts (Žižka, P. Holík), 34. Říčka (Bukarts, P. Holík), 35. Čachotský (F. Čech), 50. Okál (Žižka, Matějíček). Rozhodčí: Hrubý, Šír – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. Diváci: 9205. Třetiny: 0:0, 0:3, 0:1. Stav série: 1:1.

Sparta: Taylor (35. Pöpperle) – Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, J. Mikuš – Přibyl, J. Hlinka, Buchtele – Hamilton, Cingel, Sabolič – Forman, Pech, Kumstát – Netík, Dragoun, Hlaváč, od 55. navíc Černoch. Trenéři: Jandač a Moták.

Zlín: Kašík – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, O. Horák, Řezníček – Bukarts, P. Holík, Říčka – Okál, Roman Vlach, O. Veselý – Čachotský, D. Šťastný, F. Čech – Ondráček, Fořt, Maruna. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.