BRUMOV – UHERSKÝ OSTROH 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Konečný stav série: 3:2

Vstříc triumfu vyrazili Brumovští již v první třetině, kdy se trefami Nováka a Sýse ujali dvoubrankového vedení. V úvodu třetí části přidal Mokrejš třetí gól. Přestože Ostroh snížil, Peterka čtyři minuty před koncem výhru pojistil. „Zvolili jsme jinou taktiku než v předchozích zápasech. Začali jsme víc napadat, což se nám vyplatilo,“ pochvaloval si Zavadil.

Navíc opora Petr Mokrejš stále musela pro nemoc nastupovat pod antibiotiky. „Ale psychická pohoda mužstva šla s ním výrazně nahoru,“ pochvaluje si kouč.

V Brumově hokejem žijí, což dokazuje i nadšení realizačního týmu a vedení klubu. „Třeba obránce Březík přes týden pracuje v Nitře. Tak můj asistent sedl do auta a přijel pro něj a i on si zápas a následné oslavy náramně užil,“ líčí Zavadil. „Ale nejen on, i zkušení hráči z obou mužstev se cítili jako v NHL, protože se ze zápasu udělala velká show,“ pochvaluje si.

Zároveň už ale stačil zaregistrovat nepřející názory. „Uráží mě hlasy anonymů, kteří si myslí, že jsme za vítězství zaplatili,“ přiznává s hořkostí v hlase Zavadil, jenž vedl Brumov ve své premiérové sezoně a jako nováček dosáhl velkého úspěchu na úrovni Zlínského kraje. „Je to pro nás velká satisfakce, protože nás před sezonou měli někteří za snílky. Klobouk dolů před panem Vaňkem. Začali jsme pracovat i s dětmi, sto osm jich už u nás obléklo hokejovou výstroj, a svou práci děláme poctivě,“ zdůrazňuje Zavadil.

Zkušený trenér má představu, že v Brumově zůstane i v příští sezoně. „Pokud mě ale nevyhodí. Ale setrvám nikoliv kvůli mužům, ale dětem. Některé se totiž přihlásily, aniž by uměly bruslit. A pro příští ročník se už přihlásíme do soutěží. Celý proces trvá déle, nedá se urychlit,“ upozorňuje.

Přestože Brumov vyhrál poslední zápas sezony, úplný konec ročníku ještě neplánuje a 24. března sehrají mezinárodní přátelský zápas. „Známý mě ještě oslovil, zda bychom nesehráli přátelský zápas s jedním týmem z Vídně, který vypadl z play off. Po konzultaci s předsedou Vaňkem jsme se dohodli,“ prozradil Zavadil.

Branky a nahrávky: 4. Novák (Plachtovič), 8. Sýs, 41. Mokrejš (Plachtovič, Novák), 56. Peterka – 51. Vaněk Štěpán (Karpíšek). Rozhodčí: Dobeš R. – Janča J., Laczko M. Brumov: Tuček – Gajdošík, Luža, Březík, Hlatký, Bahula, Bednařík, Mokrejš, Novák, Plachtovič, Peterka, Vaněk Jaroslav, Sýs, Nesrsta, Vaněk Jan, Martinec. Trenér: Zavadil.