„Je to neuvěřitelné. Je skvělé dát hattrick, ale důležitější je, že se vracíme domů se třemi body," vykládal už po zápase do televizní kamery České televize Bukarts, který se stal prvním lotyšským hráčem, který dal v české extralize hattrick.

„Nevěděl jsem to. Řekli mi to až po zápase. Jsem velmi šťastný," vyznal se Bukarts. „Kluci mi hned blahopřáli."

S novináři mluví skromně, s pokorou. Na ledě se ale mění v zabijáka. Snajpra, který do Zlína přišel s poselstvím rozhodovat zápasy. A svůj úkol plní.

„Optimální to ale není nikdy. Vždycky je dobré se chtít pořád zlepšovat. Vždy jsou nějaké rezervy. Čekali jsme od něj produktivitu a ta je nad očekávání," podotkl kouč Zlína Rostislav Vlach k jeho jedenáctibodové bilanci, kdy k deseti trefám přidal ještě jednu asistenci.

Přitom Bukartse si do jeho příchodu do Zlína vybavují v dresu lotyšského nároďáku, případně Dinama Riga z KHL jen fajnšmejkři. Teď se mu klaní hokejový Zlín. Dvěma góly se blýskl už při své premiéře doma právě proti Chomutovu, jemuž nastřílel polovinu ze svých gólů.

„Může to být náhoda, ale pak doufám, že mě náhoda neopustí ani po zbytek sezony," rozesmál se Bukarts.

V pondělí to byl přitom první zápas na ledě soupeřů, ve kterém se prosadil. Bukarts svou nulovou produktivitu venku vysvětloval tím, že není zvyklý na cestování autobusem.

„Už jsem si zvykl. Je opravdu hezké, že na konci tvrdé dřiny na silnici můžete přijít domů a spát ve své vlastní posteli," culil se Bukarts.

Po měsíci a půl stráveném v novém prostředí mezi novými lidmi se prý už cítí jako doma. Od prvního zápasu je na ledě vidět.

„Nemám pocit, jako bych tu přišel během sezony. Mám pocit, že jsem součástí týmu, se kterým procházíme touto sezonou společně. Navzájem se motivujeme a to je to nejlepší, co můžeme udělat," ví Bukarts.

S ním v sestavě jsou ševci nebezpečnější. Jejich spolupráce s Holíkem a Říčkou vzkvétá.

„Roberts je v koncovce šikovný. Je zbytečné se o tom víc bavit. Říkali jsme, že potřebuje nějakou dobu na aklimatizaci s prostředím i jinou ligou. Věříme, že to bude pokračovat dál," doufá Vlach.

Bukarts nastřílel hattrick po třech letech. V roce 2012 nastřílel hattrick v běloruské lize v dresu Metalurgs Liepaja.

„Mám všechny puky, kterými jsem hattrick dal," pochvaloval si.

Ostatně, neminulo jej ani placení zápisného nejen za tři trefy, ale také za první zápas a gól v české extralize.

„Samozřejmě. Dnes jsem to zaplatil. Je vždycky legrace platit tyto druhy poplatků," chechtal se Bukarts.

Jeho výkony v dresu PSG pozorně sledují i přátelé a rodina v Lotyšsku.

„Jsou za mě šťastní. Snaží se dívat na zápasy a sledovat naše statistiky týmu," pochvaluje si lotyšský střelec, který vánoční svátky strávil se svou snoubenkou.

„Svátky byly skvělé. Byli jsme ve Zlíně a ve Vídni. Měli jsme spoustu času být konečně spolu," pochvaloval si Bukarts.