„Chci i tady dávat góly," vzkázal včera jasně Bukarts při setkání s novináři.

Jeho palebná pozice je v mezikruží i od modré čáry. Na videu prokázal i pohotovost před brankou. Je mu to šumák. Gól, gól a další, umí jich dávat spoustu. Ty teď od něj čekají ve Zlíně. „Víme, že je umí dávat. Je to otázka, jak situace řeší, když je pod tlakem," podotkl kouč Zlína Rostislav Vlach.

Zdroj: Youtube

Nejnovější posila si včera po středeční dlouhé cestě autem poprvé zatrénovala s týmem. „Po cestě jsem trochu unavený, ale dám si nějaké dobré jídlo a večer se dobře vyspím a budu připravený na zápas," hlásil odhodlaně útočník, který do Zlína zamířil z Dinamo Riga hrající KHL.

Zda však dnes od 17.30 zasáhne do utkání s Chomutovem, nebylo včera do uzávěrky tohoto vydání jisté.

„Klub dělá usilovně všechno pro to, aby se administrativní kroky podařily. Během čtvrtečního podvečera jsme však z Ruska neměli transferkartu potvrzenou," reagoval tiskový mluvčí PSG Zlín Roman Ordelt s tím, že i během dneška se všechny formality mohou s lotyšským hokejovým svazem vyřešit a Bukarts bude moct nastoupit.

Navlékli ho do bílého dresu, ve kterém se na tréninku proháněl vedle Petra Holíka a Roberta Říčky.

„Je to technický typ, mohli by si spolu rozumět. Je to typický Rus, který umí nahrát. Ve formě Petra Holíka, který v útoku patří k nejlepším, by jeho pomoc mohla být pro něj důležitá," myslí si hlavní kouč Zlína Rostislav Vlach, který před tréninkem Bukartse přivítal a představil kabině.

„Nebylo to nic dlouhého. Musíme si sednout a říct si, co bude potřeba," ví Vlach.

Po tréninku se za doprovodu vedoucího týmu Martina Kotáska vydal na lékařskou prohlídku do Baťovy nemocnice, po poledni už byl zpět a v angličtině rozmlouval s médii i do kamery klubové televize. „I vy budete muset oprášit angličtinu, co?" dobíral si kapitán Ondřej Veselý postávající novináře.

Ostatně pokud se s lotyšským sympaťákem budete chtít domluvit, jinak než anglicky nebo rusky to nepůjde. „Je pravda, že z ruštiny jsem měl na maturitu dvojku," rozesmál se od ucha k uchu Vlach. „Ale to už je dávno. Spíš bude komunikace probíhat anglicky. Ale ruština se mi už s angličtinou plete," přiznal Vlach, který si z prvního tréninku si jen potvrdil svůj předchozí dojem.

„Technicky i bruslařsky je na tom dobře. Teď jde o to, aby si vžil náš systém hry. Naše liga bude pro něj zase jiná než u nich. Přizpůsobení bude delší dobu trvat," myslí si zlínský kouč, že bude potřebovat čas na aklimatizaci a souhru.

Proti Boleslavi se totiž střelecky neprosadily ani dvě nové tváře Adam Havlík a Jan Meruna, kteří přišli do Zlína během reprezentační přestávky. „Nerad bych je hodnotil už po prvním zápase. A navíc po desetidenní pouze a v novém prostředí. Oba si zvykají na nové spoluhráče," nechává si čas na hodnocení Vlach.

Nakonec středeční bitvu svým prvním gólem rozhodl v nájezdech Tomáš Čachotský, který podobně skóroval už v domácím zápase proti Litvínovu a mohl by být po odchodu Köhlera novým Vlachovým žolíkem na nájezdy.

„Doufejme, že by to tak mohlo být. Nerad bych to ale zakřikl. Umí to, je to už zkušený hráč. Technicky to zvládá velmi dobře," ocenil Vlach.

Zlínu však stále zoufale scházejí větší gólové příspěvky i od předsezonních posil Martina Cibáka (1), Tomáše Sýkory (3).

„Hráčů, kteří se trápí, je víc. Není to jen Cibo, ale i Roman (Vlach). Ale Sýkora má tři góly, což patří v tomto směru v nejlepším v týmu. I když po herní stránce jsou tam vidět nedostatky. Ale je to v hlavách kluků, když si nevěří. Navíc tlak už je velký. Zlomilo se to v těch zápasech, kdy jsme vedli," připomněl Vlach zbytečné ztráty s Kometou Brno a Olomoucí.

„Doteď to má v hlavách hráčů nějaké dozvuky. Ale snad se z toho oklepeme a půjdeme nahoru. A nebavíme se jen o jednotlivcích, ale o celém týmu. Až na dva beky a Petra Holíka jsou výkony ostatních pod průměrem," mrzí Vlacha.

Vlach zároveň potvrdil spekulace, že po nevydařeném úvodu sezony se zadák Aleš Holík (1+3) vrátil zpět do prvoligového Šumperku. „V rámci extraligy jsme s ním rozvázali spolupráci. Ale máme domluvený v případě zranění střídavý start. Souhlasil s tím, že by nám přišel pomoct," vysvětlil Vlach.