„Miluji Zlín,“ prohlásil lotyšský útočník Zlína Roberts Bukarts, který po vyřazení z předkola play-off s Olomoucí potvrdil, že z Baťova města po dvou a půl letech odchází.

Když klíčový muž beranů objížděl ledovou plochu zimního stadionu Luďka Čajky, na střídačce postávala Bukartsova partnerka Diaga, následně svého manžela opřeného o mantinel utěšovala.

Bylo nadmíru jasné, že se borec s číslem sedmdesát jedna loučí s celým Zlínem.

„Byl to pro mě velmi emotivní moment, protože nevím, kde budu hrát v budoucnu,“ přiznal Roberts Bukarts, o kterého podle některých spekulací dlouhodobě stojí Třinec.

Zlín mu však přirostl k srdci. Po svém příchodu v polovině listopadu 2015 si rychle zvykl, fanoušci si drobného lotyšského snajpra rychle oblíbili. V kabině si rychle získal respekt, patřil k lídrům týmu.

„Strávil jsem tady dvě a půl sezony a byl jsem tady velmi šťastný. Děkuji Zlínu za to, jak mě přijal a jak mě přijali fanoušci. Miluji Zlín a mám rád všechny své spoluhráče,“ vzkázal dojatý Bukarts, který se v sérii proti Olomouci gólově neprosadil.

Střežený víc než Vrbětice

Olomoucí byl čtvrtý nejproduktivnější hráč základní části celé extraligy (21+28) snad víc střežený, než muniční sklad ve Vrběticích. V celé sérii předkola play-off si připsal jedinou asistenci.

„Útočník, který by nebyl nespokojený, když by nedal gól, by snad ani nebyl útočník. Ale hokej je týmový sport. Občas vstřelíte gól vy, jindy zase spoluhráč,“ krčil rameny zklamaný 27letý lotyšský reprezentant.

„Sezona pro nás skončila, ale to je sport, takový je hokej. Dali jsme do toho to nejlepší. Nejen v play-off, ale i v celé sezoně,“ tvrdil Bukarts.

Porážku 2:3 a celkově 1:3 na zápasy kousal těžko.

„Byla to vyrovnaná série. Oni hráli dobře. My jsme se snažili do toho dát to nejlepší, co v nás bylo,“ prohlásil Bukarts, jenž v dresu Zlína odehrál 154 zápasů a nasbíral 128 kanadských bodů za 63 gólů a 65 asistencí.

Thank you, „Buky“!