„Valentin tři roky nastupoval ve Finsku, další tři v české extralize. Od začátku letošní sezony hrál ve druhé nejvyšší české soutěži za Berany Zlín. V prosinci posílí žlutomodrou ofenzívu. Vítej doma, Valentine!" informoval klub na oficiálních stránkách.

31letý útočník po sestupu ševců z Tipsport extraligy ve Zlíně překvapivě setrval, v probíhajícím ročníku Chance ligy zasáhl do osmi zápasů, ve kterých zapsal sedm kanadských bodů.

„Druhé rychle po sobě jdoucí Valentinovo zranění bohužel nahrálo tomu, že jsme společně situaci vyhodnotili jako složitou. Očekávání, které obě strany od vzájemné spolupráce v této sezóně měly, se bohužel nenaplňují, a tak jsme se shodli na jejím ukončení. Svou roli sehrál i fakt, že Valentin byl ve Zlíně sám a má rodinu na opačném konci světa, se kterou tak nyní tak bude moci trávit více času. Domluva byla konstruktivní a z obou stran vstřícná," sdělil ve středu generální manažer Zlína Jiří Marušák.

Valentin Claireaux ve Zlíně odehrál 64 soutěžních zápasů, připsal si v nich 44 kanadských bodů.
Ztráta pro Berany! Z klubu odchází útočník Claireaux

Reprezentační forvard v sezoně řešil zdravotní patálie, vinou kterých se s Berany nakonec rozloučil.

Francouzská nejvyšší soutěž má za sebou šestnáct kol, Rouen se o první místo dělí s Grenoblem. Oba celky posbíraly 36 bodů.