„Známe se strašně dlouho. Jel jsem na něj na tréninku už hodně nájezdů. Čekal jsem, že vystrčí hokejku, ale naštěstí to neudělal. Byl jsem rád, že to tam spadlo. Po zápase jsme spolu ale nemluvili, nebyl čas. Milan pak mluvil s novináři," vykládal po čtvrtečním tréninku Čachotský.

„Jelikož se s panem Čachotským známe, tak jsem čekal, že tohle zakončení neudělá. A on jak na sviňu jo," vykládal Milan Řehoř, který zaskočil za zraněné mladoboleslavské brankáře Martina Růžičku a Davida Ritticha.

I on je rodákem z Jihlavy, i s ním se Čachotský důvěrně zná. Aby ne, když ještě v loňské sezoně byli spoluhráči. Jenže mladoboleslavský objev letošní sezony nemohl zasáhnout do bitvy proti Zlínu kvůli nachlazení, a tak kouč František Výborný ukázal na Řehoře, který loňskou sezonu strávil v norském Narviku.

„Pro mě to bylo jako prašť a uhoď," usmál se 33letý útočník. „Oba jsou velcí, v brance zaberou spoustu místa. Ale každý z nich chytá trochu jiným stylem.

„Milan pochází ze Žďáru, takže jsme do školy spolu nechodili. A David je mnohem mladší," vysvětlil Čachotský, který kromě Zlína dosud v extralize oblékal dresy Jihlavy, Znojma a Karlových Varů a odehrál 153 zápasů.

A ve středu připsal do statistik svůj devátý gól, jelikož nájezd byl označený jako vítězný. Podobným způsobem proměnil i nájezd v domácím zápase proti Litvínovu, který však nebyl vítězný. Za žolíka na penaltový rozstřel se ale prý nepovažuje.

„Zatím jsem dal jen dva góly. Ale budu rád, když to tak půjde dál," přeje si Čachotský.

Zato 169 minut dlouhou sérii týmu bez vstřeleného gólu by chtěl ukončit dnes proti Chomutovu co nejdřív. „Je to i tím, že jsme v tabulce dole a trápíme se. Máme to v hlavách. Už jsem ale něco podobného zažil i s Jihlavou a to jsme nebyli poslední," vzpomíná Čachotský.

I proto v týmu přivítal i příchod posil Adama Havlíka a Petra Maruny, se kterými se znal už z dřívějška.

„S Adamem se známe ze Znojma. A s Petrem Marunou jsme proti sobě pravidelně hrávali. Kluci v Havířově byli vždycky nepříjemní," vybavuje si vzájemné prvoligové řežby Čachotský.

Po včerejšku už nebude v kabině Zlína slovenština jediným zahraničním jazykem, jelikož dorazila nová lotyšská posila Roberts Bukarts.

„Už jsem slyšel, jak se s ním někteří v angličtině bavili. Já Rusky ani anglicky moc neumím, tak budu potřebovat překladatele," culil se Čachotský, který si ve Zlíně po půl roce bez problémů zvykl.

„Do kabiny jsem zapadl bez problémů, našel jsem si byt na Kútech a i město se mi líbí. Je tady hezky," pochvaluje si život v Baťově městě Čachotský.