„Zápas blbec. Doufám, že jsme si to vybrali. Začínáme znova," hlesl Čajánek. Nebylo mu do řeči, přesto i po těžké ráně do smělých finálových snů mluvil.

„V žádném případě jsme se už ve finále neviděli. Hokej je vyrovnaný a v Třinci nejsou žádní nazdárci. Je tam plno skvělých hráčů. Jednou vyhrajeme my, podruhé zase oni. Budeme bojovat," vzkazuje zlínský vůdce.

Jeho tým pykal za nedisciplinovanost. Několikrát zbytečně seděl na trestné, hned třikrát za příliš mnoho hráčů na ledě, jednou třeba za zdržování hry. A odhodlaní Oceláři tvrdě trestali. „Využili přesilovky. Nasypali nám to tam," mrzelo zlínského kapitána.

Byl to on, kdo mohl vstřelit druhý gól na 2:1, jenže sudí po poradě s videorozhodčím jeho trefu neuznali. Podle televizních záběrů zcela evidentně brankář Třince Hamerlík vysadil svou klec úmyslně ze svého postavení. Proto gól nemohl platit. „Jestli to tak bylo, nešlo z ledu posoudit. Od toho jsou tam rozhodčí. Za stavu 2:1 by to pro nás vypadalo lépe. Na kostce jsem viděl, že se tam gólman přesunoval. Je to součástí hokeje," prohlásil Čajánek.

Příliš se mu nechtělo hovořit ani o zbytečném ataku Adamského na Filipa Čecha za stavu 1:6. „Neviděl jsem to. Musí si to přebrat rozhodčí a ti, kteří o hokeji rozhodují," dodal Čajánek.