„Jsou to všechno hráči, kteří už něco dokázali a od kterých se mám co učit. Už jako malý jsem si s nimi přál hrát a teď s nimi sedím v kabině. Pro mě jsou to hvězdy," rozplýval se talentovaný forvard, který v uplynulé sezoně dlouho vedl produktivitu i tabulku střelců extraligy staršího dorostu – ve 28 zápasech posbíral 40 kanadských bodů za 27 gólů a 13 asistencí. V juniorském týmu následně ve 20 utkáních zaznamenal gól a čtyři asistence.

Díky svým skvělým výkonům dostal od trenéra Vlacha šanci i mezi dospělými. „Když jsem se dozvěděl, že půjdu na letní přípravu s áčkem, byl jsem šťastný, nevěděl jsem, do čeho jdu, ale za tu šanci jsem strašně rád," přiznává Hladiš.

„Letní příprava s A-týmem pro mě nebyla tak náročná jako letošní začátek s juniory. Já osobně nemám rád vytrvalostní běhy a těch je v juniorce hodně. S áčkem spíš jezdíme na kolech nebo jsme v posilovně, což mi víc vyhovuje. Letní přípravu se snažím dělat poctivě a myslím, že ji zvládám dobře," říká student zlínského gymnázia.

„Hodně to pro mě znamená, ani ve snu by mě nenapadlo, že bych už letos mohl absolvovat letní přípravu s áčkem. Tím spíš, když jsem před rokem nedostal šanci v letní přípravě a v přípravných zápasech s juniory.

Koncem července jdeme na led a udělám maximum pro to, abych si nominaci do některých přípravných zápasů zasloužil," hlásí Hladiš, ale sám ví, že cesta k extralize je dlouhá a náročná.

„Myslím, že extraliga je daleko. Budu samozřejmě rád za každou příležitost, ale nedělám si iluze, že bych se tuto sezonu dostal do základní sestavy. Konkurence je veliká."

Pobyt v extraligovém seniorském týmu mezi zkušenými hokejisty si užívá, zvláště pak trénovat po boku již legendy Petra Čajánka. „Minulou sezonu s námi byl párkrát na trénincích a učil nás hrát buly. Pár jsem jich vyhrál a doufám, že mě jen nenechal. Vycházím s ním v pohodě jako se všemi staršími hráči," dodal s úsměvem Hladiš.

MICHAL SEDLÁČEK