„Potkávali jsme se jen na ledě. Pozdravili jsme se, ale víc jsme se nebavili," tvrdil po triumfu Čajánek.

Vaše trefa vypadala z tribuny docela jednoduše.

Bylo to lehké. Vždyť dávám tři góly za sezonu. (Úsměv.) Ale ne, vážně. Hráči se mi rozestoupili. Přece jen, přesilovky se po změně pravidel hrají trochu jinak. My jsme se k nim ale na tréninku moc nedostali, takže trochu improvizujeme. Teď to vyšlo.

Jaký máte celkový dojem ze zápasu?

Pro nás to byl výborný zápas v tom, že soupeř je jiný než týmy, proti kterým normálně hrajeme na Slovensku i u nás. Všichni viděli, že byli výborní bruslaři. Hráli typický švédský hokej. V pohybu, poctiví a velmi dobře mají propracovaný systém. Ale netuším, nakolik byli kompletní nebo v jaké fázi přípravy momentálně jsou.

Ze soutěže jako takové máte jaké pocity?

Přiznám se, že jsem v televizi neviděl nic. (Rozesměje se.) Pro nás hráče, trenéry i diváky je to zpestření léta. Zápasy se hrají ve vysokém tempu.

Takže nelitujete, že vedení nakonec souhlasilo se startem v soutěži?

To není o litování. Cestování je náročné i finančně, ale už nemá smysl to více řešit. Teď tu ligu hrajeme a budeme se snažit vytěžit maximum. Pro každého hráče je přínosem.

Berete to stále jako kvalitní přípravu na extraligu, nebo když už ji hrajete, chcete ji vyhrát?

Je to součást přípravy na extraligu. Do soutěže zasáhne. Pro nás by ale nic neznamenala, kdybychom postoupili hodně daleko a pak měli problémy v extralize. Ta je pro nás důležitá, přesto budeme bojovat, co nejvíc to půjde.

Zatím ji zvládáte dobře a vedete po dvou zápasech tabulku. Postupu byste se nebránili?

Čtyři zápasy máme ještě před sebou. Uvidíme, co se stane během čtrnácti dnů. Máme šest pětek a všichni kluci bojují o místo. Budeme se snažit hrát co nejlépe.

Co říkáte na čtyřtisícovou návštěvu?

Parádní, krásná atmosféra. Kéž by to tak pokračovalo a lidé chodilo ještě víc.

Zápas byl i celkem vyhecovaný, co?

Zápasy se nedají hrát na půl plynu, jelikož pak hrozí zranění. Byl to celkem férový zápas. Takové souboje někdy prostě jsou tvrdé.

Máte za sebou exhibiční zápasy na Slovensku na počest kamaráda Pavola Demitry. Bylo poznat určité manko?

To tempo mě připravilo na švédské bruslaře. (Směje se.) Domluvil jsem se s trenéry, že nastoupím až proti Djurgaardenu. Máme spoustu hráčů, sestava rotuje. Byl jsem navíc pozvaný na Slovensko, takže jsem to rád přijal.