„Byli jsme hodně blízko vítězství, ale bohužel se nám tady vyhrát nepodařilo. Je to prostě hokej a teď jedeme domů za nepříznivého stavu,“ prohlásil bezprostředně po utkání Čajánek.

Především jeho druhá trefa při zlínské power play notně zamávala se sebevědomím favorizované Plzně.

„Lešoun (Leška) to tam krásně vyřešil nahrávkou zpoza branky a já zblízka pohodlně zakončoval. V tom je krása hokeje. Často není o vítězi rozhodnuto do poslední vteřiny,“ pochválil kapitán žlutomodrých za přesnou přihrávku spoluhráče.

„Tady v Plzni je to vždycky těžké. Hráli jsme dnes výborně jako mužstvo, velice disciplinovaně a tenhle zápas mohl stejně, jako skončil pro ně, dopadnout v náš prospěch,“ prohlásil třetí nejstarší hráč Zlína.

Trojnásobný mistr světa byl dnes blízko hattricku, v obrovské příležitosti během prodloužení však jeho střelu z mezikruží vychytal gólman Indiánů Adam Svoboda.

„Trefil jsem Adama do vyrážečky. Oni tam udělali chybu v rozehrávce a já měl dost času. Nevěřil jsem, že proti mně vyrazí tak rychle,“ popsal nejvážnější příležitost celého desetiminutového nastavení zlínský kapitán.

Nájezdy? Máme šikovnější kluky

V rozhodující části ročníku se šestatřicetiletý centr dostal do obdivuhodné formy a dokázal už nastřílet šest gólů, tedy stejnou porci, jakou měl na kontě po základní části. Přesto ho kouč Rostislav Vlach nevybral mezi tři hráče pro samostatné nájezdy.

"Máme na tuto činnost šikovnější kluky, než jsem já. Přesto doufám, že další zápas vyhrajeme v normální hrací době,“ přál si Čajánek.

Sedmý tým dlouhodobé části extraligy teď musí bezpodmínečně zvítězit.

„My už ale v podstatě od druhého zápasu tady hrajeme o všechno pořád. Není to pro nás nic nového. Se soupeřem se navíc už nemáme čím překvapit. Víme, co kdo na ledě udělá," hleděl směrem k příštímu utkání dvojnásobný účastník olympijských her.

„Všechny prognózy jsou k ničemu. Hokej se hraje na ledě, přestože všichni, včetně vás, novinářů, očekávali jednoznačnou sérii pro Plzeň. Je to ale hrozně vyrovnané, bojuje se o každý centimetr ledu a já věřím, že teď vyhrajeme doma,“ neztrácel víru v úspěch.

Druhý gól tam dotlačili

Po dvouzápasové pauze se do zlínské branky místo Luboše Horčičky postavil od začátku Jakub Sedláček. Přes porážku talentovaný gólman důvěru trenérů svým výkonem rozhodně nezklamal.

„Takhle jsme se střídali celou sezonu, takže to pro nás nebylo nic nového. Cítil jsem se v pohodě,“ netrpěl přehnanou nervozitou dvaadvacetiletý zlínský rodák, který dnes pochytal 44 střel.

„Prohra na nájezdy mrzí vždycky. Možná to tak mělo být. Oni zase prohráli minulý zápas na konci prodloužení. Každopádně je to pro nás obrovská škoda,“ litoval Sedláček, který druhou branku inkasoval se smolným přispěním spoluhráče z obrany Dalibora Řezníčka.

"Ten druhý gól tam dotlačili. Už jsem měl puk pod sebou. Náš bek do mě vrazil a kotouč mi vyjel. Přijel k němu jejich hráč (Johnson) a doklepl to do prázdné brány,“ popsal nešťastnou situaci z úvodu třetí třetiny.

Při samostatných nájezdech Sedláčka překonal až poslední exekutor Václav Pletka, předtím Ondřeje Kratěnu i Martina Straku vychytal.

„Vlastně jsem si říkal, že Kratěna už na mě jel mockrát, Straka také, Pletka ale snad ještě nikdy. Vůbec jsem nevěděl, co od něj můžu čekat. Ten gól mi tam padl od lapačky do víka. Měl štěstí. Naopak pro nás byla smůla, že to Béďa nedal do prázdné branky,“ řekl o třetí sérii nájezdů.

"Musíme se teď dobře vyspat na neděli a doufat, že nám pondělní zápas vyjde a vrátíme se na sedmý zápas zpět sem do Plzně. Nic jiného nám nezbývá,“ dodal účastník dvou juniorských světových šampionátů.

VÍCE: Berany v infarktové bitvě nespasil ani Čajánek