„Jsme zklamaní, že jsme nevyhráli. Ve druhé třetině jsme byli lepší, měli spoustu příležitostí, paradoxně jsme ji prohráli 1:2. Trápíme se s koncovkou. Domácím musíme pogratulovat k tomu, že zaslouženě vyhráli turnaj,“ zhodnotil prohru hlavní trenér Beranů Robert Svoboda.

Do branky Beranů se podruhé v přípravě postavil Libor Kašík, v útočných lajnách se představili mladíci Lukáš Chludil a Dominik Luža. Naopak stále chybělo duo Antonín Honejsek, Lukáš Vopelka.

Úvodní trefa zápasu se dostavila v čase 29:13. Od modré vypálil Novotný, přičemž jeho ránu přesně mezi betony tečoval Sedláček. Domácí ještě do konce třetiny skóre otočili. Minutu a půl před koncem druhé sirény vyrovnal Jakub Svoboda, duel posléze otočil jeho jmenovec Jan.

V závěrečné třetině byli lepší domácí, kteří však své šance nevyužili. Stejně jako zlínský Okál, zkušený forvard nastřelil pouze tyč. Skóre se tak nakonec už neměnilo. Zubr Cup bez ztráty kytičky ovládl Přerov.

Berani zakončí Zubr Cup v úterý na ledě Havířová. O dva dny později na Zimním stadionu vyzvou Vítkovice.

Zubr Cup

HC ZUBR Přerov - PSG Berani Zlín 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 39. Svoboda (Seemann, Svoboda), 40. Svoboda (Svoboda) – 30. Sedláček (Novotný, Sebera)

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Postava) – Hrabal, Černý, Hrdinka, Kubeš, Seemann, Ševčík, Gréč – Süss, Pšurný (A), Doležal (C) – Jakub Svoboda (A), Kratochvil, Jan Svoboda – M. Svoboda, Dvořák, Kuchta – Fencl, Indrák, Dobša

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Němec, Suhrada, Ferenc, Trška, Gazda, Novotný, Dluhoš – Kubiš (A), Fořt (C), Mikúš – Šlahař, Fryšara, Chludil – Luža, Hejcman, Okál – Dobiáš, Sedláček, Sebera