„Nejtěžší krok pro mě byl se v danou chvíli rozhodnout pokračovat," přiznal v rozhovoru pro Deník Karel Adamík, který je ve vedení zlínského hokeje šestým rokem.

O kolik náročnější je vést hokejový klub nyní po sloučení funkcí generálního manažera a jednatele, poté, co rezignoval Patrik Kamas?

V Patriku Kamasovi odešel velmi schopný manažer, který odvedl pro klub mnoho dobrého. Sloučení funkcí přineslo samozřejmě mnoho další práce a odpovědnosti, se kterou jsem počítal.

Co vám udělalo radost?

Jsem rád, že se situace zklidnila, výkony mužstva šly nahoru. Radosti doufám teprve přijdou.

Členem vedení je bývalý útočník Petr Leška. Počítáte s tím, že se ještě více v příští sezoně zapojí do dění v klubu?

Samozřejmě chceme využít Petrův potenciál na maximum. V jakém směru to bude, ještě společně řešíme.

Za pět dnů skončí přestupní termín. Chystáte ještě nějaké změny či posílení v kádru?

Všechny možné přestupy, které šly udělat, proběhly. V tuto chvíli řešíme hostování vytipovaných hráčů.

Po letech se vám nyní vyplatila změna trenérů. Zatímco třikrát jste trenéra Rostislava Vlacha podpořili, nyní byl odvolán. Cítili jste, že změna je už potřeba?

Rozhodnutí o ukončení spolupráce s Rostislavem Vlachem a Jurajem Juríkem bylo pro nás velmi těžké. Jsou to velmi kvalitní trenéři, kteří odvedli pro klub velmi mnoho dobré práce. Pokud bychom necítili, že je potřeba změny, neudělali bychom to ani nyní.

Je pravdou, že k odvolání trenérů přispěla nespokojenost fanoušků? Má se za to, že ráno od vedení klubu slyšeli důvěru a večer po porážce s Libercem už byli na základě protestu příznivců odvoláni…

Chtěli jsme před důležitým utkáním podpořit hráče i trenéry. Po tristním výkonu během prvních dvou třetin utkání s Libercem padlo do konce utkání velmi těžké rozhodnutí odvolat trenéry. Projev nespokojenosti fanoušků po utkání neměl na toto rozhodnutí vliv.

Zatím se změna trenérů vyplácí. Co říkáte na práci trenérské dvojice Robert Svoboda–Martin Hamrlík?

Za vše hovoří dosavadní zlepšené výsledky a herní projev týmu. Osobně si velmi cením toho, že přijali výzvu převzít A tým v těžké situaci, ve které v danou chvíli byl.

Oba původně brali svou roli jako záskok do konce sezony. Je reálné pokračování v příští sezoně a je podmínkou postup do play-off?

S oběma trenéry budeme o jejich dalším působení u mužstva teprve jednat. V tuto chvíli bych postup do play-off s jejich dalším působením nespojoval.

Dres bývalého obránce a dnes trenéra Martina Hamrlíka byl slavnostně vyvěšen pod strop zimního stadionu. Připravujete ocenit další jména?

Jak jsme již dříve předesílali, v budoucnu plánujeme vyvěšení dalších jmen. S největší pravděpodobností to bude při klubovém výročí.

Můžete již prozradit, kdo ze současného kádru odejde a zůstane pro příští sezonu?

V současné době probíhají jednání s hráči a jejich agenty. Je nemožné v tuto chvíli zveřejnit jakákoliv konkrétní odchozí či příchozí jména. Naším cílem je poskládat kompaktní a silný tým pro další extraligovou sezonu.

Počítáte pro příští sezonu i s Romanem Vlachem, který je do konce sezony na hostování v Olomouci?

Roman je do konce sezony na hostování v Olomouci. Stejně jako s dalšími hráči, kterým po sezoně končí smlouva, budeme samozřejmě jednat i s ním.

Při svém nástupu do funkce v roce 2011 jste říkal, že prvním úkolem je modernizovat stadion. Mrzí vás, že se to zatím nepovedlo?

Mrzí mě to nesmírně. Stále však pracujeme na tom, aby se modernizace stadionu podařila. Děláme pro to maximum. Fanoušci, hráči napříč kategoriemi, zaměstnanci klubu, město Zlín a celý region si to zaslouží.

Jak je nyní blízko či daleko, aby se začalo skutečně pracovat na modernizaci zastaralého zázemí zimního stadionu?

Pevně věříme, že během tohoto kalendářního roku budeme mít všechny potřebné věci nachystané tak, abychom započali rekonstrukci v co nejkratší době.

Generální partner PSG po sezoně oficiálně končí. Už se rýsuje někdo nový?

Jednání se stávajícími i případnými novými partnery intenzivně probíhají, konkrétnější informace vzhledem k probíhajícím jednáním nechceme v tuto chvíli zveřejňovat.

Budete, nebo byste chtěl pokračovat i v příští sezoně ve vedení hokejového klubu?

Nyní mé veškeré myšlenky a úsilí vedou k úspěšnému dokončení sezony a nachystání sezony následující, ve všech oblastech. Debaty o mém setrvání či nesetrvání ve vedení klubu jsou v tuto chvíli předčasné.

V úterý se našla v prostorách PSG arény cvičná protitanková mina, co na to říkáte?

Od začátku všechny indicie nasvědčovaly tomu, že se jedná o nefunkční maketu. S ohledem na současnou bezpečnostní situaci jsme nechtěli ponechat nic náhodě a okamžitě jsme kontaktovali policii. Ta má při řešení těchto případů své postupy. Jsme velmi rádi, že se celá situace ukázala jen jako nepříjemnost.