Před zítřejším odletem by se ale jistě nikdo nebránil, kdyby národní tým zopakoval poslední úspěchy z velkých akcí, kdy na posledním MS v Koreji skončili Češi čtvrtí a na paralympiádě ve Vancouveru pátí.

„I brambora by byla skvělá. Největšími favority jsou Kanada, USA a nyní i domácí Rusko. Kdokoliv se mezi tuto trojicí vklíní, bude to megapřekvapení," nebojí se silných slov Hamrla.

Pozice národního týmu je o to složitější, že ze všech osmi účastníků turnaje je jeho věkový průměr a postižení hráčů nejvyšší. „Vždyť naši dva nejstarší obránci mají přes 48 let, naopak Rusko patří k nejmladším a relativně nejzdravějším. Jedná se o urostlé chasníky, bývalé vojáky," upřesnil manažer.

Právě odhodlání pořadatelské země uspět na domácích hrách pomohlo jejich výběru se za tři roky dostat z podprůměru mezi elitu.

„Kde jsou ty časy, kdy jsme jim nadělili i třikrát 10:0. Na přelomu roku 2010 ale vytvořili zcela profesionální tým, který trénuje dvacet dnů v měsíci. Naši „amatéři" rozhodně dokážou i nejlepší trojici porazit, ale porážet už ne. Třeba Rusové nezvládnou domácí podnik jako jejich zdraví kolegové a ve finále se radovat budeme my," přeje si.

Národní tým vedený Jiřím Břízou ve své skupině, ze které postupují do bojů o medaile nejlepší dvojice, postupně vyzve Norsko, Švédsko a Kanadu. „Je to prakticky stejné složení jako v Koreji, kde jsme dosáhli na druhé postupové místo. Tento cíl máme i nyní," má jasno Hamrla.

Národní výběr čítající kádr 14 hráčů měl na přípravu ty nejlepší podmínky a prožil ji v centru českého sledge hokeje, kterým je v posledních letech Zlín. „Jsou zde ideální podmínky, které si nedávno pochvalovali i Rusové nebo naposledy si je přijeli na týden vyzkoušet i Korejci," pochlubil se úspěchy i na diplomatickém poli Hamrla.

I jeho zásluhou sledge hokej nestrádá a pravidelně se mu se spolupracovníky podaří sehnat potřebných pět milionů na sezonu. „Sehnat finance pro postižené je relativně snazší než pro hokejový svaz, sponzoři mají větší soucit," potvrdil.

Do dějiště paralympiády se sledge hokejisté vydají společně s ostatními českými reprezentanty leteckým speciálem zítra, přičemž do startu turnaje ještě stihnou sehrát přátelský duel s domácí reprezentací.

„Podmínky v dějišti jsou báječné. Už v létě na zdejším turnaji přímo v hale Šajba jsme si je vyzkoušeli. Stejně tak nemám obavy z teroristických útoků. Větší byly loni v Soulu, kdy šly hlášky o možném útoku ze severu, ale nenaplnily se. Všichni se už těšíme a uděláme pro úspěch maximum," dodal za celou sledgehokejovou výpravu Hamrla, pro něhož je to již pátá paralympiáda v kariéře.